wtorek, 12 stycznia 2021 14:28

W hotelu 300 gości. Właściciel tłumaczył, że to turniej szachowy

Autor Aleksandra Tokarz
W hotelu 300 gości. Właściciel tłumaczył, że to turniej szachowy

Policjanci i kontrolerzy sanepidu w jednym z hoteli we Władysławowie na Pomorzu zastali 300 gości. Właściciel obiektu tłumaczył, że w hotelu rozgrywany jest … turniej szachowy. Faktycznie były tam także osoby, które grały w szachy.

W miniony piątek policjanci z Pucka otrzymali zgłoszenie o łamaniu obostrzeń w hotelu na terenie gminy Władysławowo.

- Do hotelu pojechali funkcjonariusze z pracownikami sanepidu. W środku zastali 300 gości. Właściciel tłumaczył, że odbywa się tam turniej szachowy - i rzeczywiście funkcjonariusze zastali na miejscu osoby grające w szachy – tłumaczy w rozmowie z PAP podkomisarz Monika Bradtke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Ruszają dodatkowe szczepienia w szpitalach! Gdzie?
Dodatkowe szczepienia kadry medycznej ruszają w pięciu dodatkowych szpitalach. Wśród nich nie ma jednak żadnego z Małopolski. Osoby z grupy 0, które chcą zaszczepić się przeciwko Covid-19 mogą zgłaszać się do 14 stycznia. Formularz dostępny jest online https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/ Następni…

Policjanci zebrali stosowną dokumentację i prowadzą postępowanie sprawdzające, a sanepid – postępowanie administracyjne.

Jak zaznacza podkomisarz Bradtke, prokurator, po zapoznaniu się z materiałami, nie widział powodów do wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

Przypomnijmy, od 28 grudnia hotele dla gości pozostają zamknięte. Mogą one przyjmować wyłącznie medyków.

fot. KPP w Pucku

Polska

Polska - najnowsze informacje