Przypadek nowego szczepu koronawirusa wykryto w landzie Badenia-Wirtembergia. Zakażona kobieta przyleciała z Londynu 20 grudnia.
O zakażeniu nowym szczepem koronawirusa w Niemczech poinformowało ministerstwo zdrowia Badenii-Wirtembergii. Pięć dni temu do Frankfurtu nad Menem przyleciała kobieta z Londynu, aby odwiedzić swoją rodzinę. Niestety, test na obecność koronawirusa był pozytywny.
W Berlinie dokonano genetycznej analizy próbki, która potwierdziła, że kobieta jest zarażona nowym szczepem koronwirusa. To pierwszy przypadek w Niemczech.
Kobieta łagodnie przechodzi zakażenie. Na ten moment jej rodzina pozostaje w izolacji.
info: onet.pl








![[ZDJĘCIA] Ten cmentarz musisz odwiedzić choć raz w życiu. Był celowo niszczony](https://cdn.glos24.pl/2024/10/foto-289-1_w300.webp)


![[WIDEO] Potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Kamczatki. Tsunami w Rosji, Japonii i USA](https://cdn.glos24.pl/2025/07/sunset-7092563_1280--1-_w300.webp)







