czwartek, 21 stycznia 2021 10:14

W pożarze stracili dom, stolarnię i i warsztat. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców ze Starego Wiśnicza

Autor Mirosław Haładyj
W pożarze stracili dom, stolarnię i  i warsztat. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców ze Starego Wiśnicza

15  stycznia 2021 r. około godziny 21:00 doszło do pożaru budynku mieszkalnego i gospodarczego w miejscowości Stary Wiśnicz (gm. Nowy Wiśnicz).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, pożarem objęte były pomieszczenia gospodarcze: warsztat, stolarnia oraz budynek mieszkalny w części parterowej. W wyniku pożaru  dodatkowo spaleniu uległy trzy samochody, wyposażenie warsztatu i budynku mieszkalnego.

W wyniku zdarzenia całkowicie spłonął warsztat samochodowy, ogień strawił kilka pojazdów znajdujących się na posesji, część zakładu stolarskiego i poważnie uszkodził budynek mieszkalny, który na obecną chwilę nie nadaje się do użytku.

W akcji gaśniczej brało udział 63 strażaków z 12 zastępów w tym: 3 zastępy z JRG Bochnia, oraz OSP: Stary Wiśnicz, Wiśnicz Mały, Nowy Wiśnicz, Kobyle, Chronów, Królówka, Leszczyna, Lipnica Murowana.

Straty, jakie poniosły spokrewnione ze sobą trzy rodziny są ogromne. Do tego wszystkiego bracia, Mariusz i Damian, utracili źródło utrzymania swoich rodzin, a ich rodzice na chwilę obecną pozbawieni są mieszkania. Pogorzelców można wesprzeć na portalu zrzutka.pl, gdzie zorganizowano zbiórkę na odbudowę zniszczeń dla Mariusza i Damiana oraz ich rodziców.

POŻAR W STARYM WIŚNICZU # zbiórka na odbudowę zniszczeń dla Mariusza i Damiana oraz ich rodziców. | zrzutka.pl
Szanowni Państwo!Początek tego roku rozpoczął się tragicznie dla pewnej rodziny ze Starego Wiśnicza.W piątek 15 stycznia w godzinach wieczornych doszło do poważnego pożaru, w wyniku którego całkowicie spłonął warsztat samochodowy, ogień strawił kilka pojazdów znajdujących się na posesji, część zakła…

Fot.: i inf.: zrzutka.pl. PSP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje