poniedziałek, 18 stycznia 2021 11:16

W pożarze stracili dużo więcej, niż dach nad głową. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Szymbarku

Autor Aleksandra Tokarz
W pożarze stracili dużo więcej, niż dach nad głową. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Szymbarku

Do dramatycznego pożaru w Szymbarku doszło w niedzielny poranek. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Przed płomieniami zdążył uciec ojciec i dwójka jego nastoletnich synów. 15-letnia dziewczynka została w środku. Na pomoc było za późno. Pomoc dla pogorzelców już ruszyła.

Pożar domu w Szymbarku wybuchł wczoraj, kilkanaście minut po godz. 8. Drewniany dom jednorodzinny, zamieszkiwany był przez ojca i jego dzieci. W chwili zdarzenia przebywały w nim cztery osoby.

Gorlice. Tragiczny pożar w Szymbarku. Nie żyje 14-latka
Tragiczny finał pożaru w miejscowości Szymbark (powiat gorlicki, gmina Gorlice). W pogorzelisku strażacy znaleźli ciało 14-letniej dziewczynki. Z pożarem, który wybuchł dziś rano walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Akcja prowadzona była w bardzo trudnych warunkach. Drewniany dom, oddalony od i…

Ojciec i dwóch nastolatków zdołali uciec z budynku o własnych silach. Niestety w środku została 15-letnia dziewczyna. Mężczyzna wraz z synami został przetransportowany do gorlickiego szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety w czasie akcji strażacy odnaleźli ciało dziewczyny. Rodzina straciła nie tylko dach nad głową, ale także ukochaną córkę i siostrę.

- Trudno wyrazić to co wszyscy czujemy... W dramatycznych okolicznościach odeszła od nas Zuzia, uczennica klasy ósmej, wspaniała dziewczyna, dobra przyjaciółka i koleżanka... życzliwa, wytrwała i wrażliwa, ambitna i skromna... nie rzucając się w oczy, wypełniała swoim działaniem szkolną przestrzeń... Otoczmy naszą Zuzię modlitwą, a całą poszkodowaną rodzinę życzliwością i pomocą – napisali przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Szymbarku.

Trudno wyrazić to co wszyscy czujemy... W dramatycznych okolicznościach odeszła od nas Zuzia, uczennica klasy ósmej,...

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Szymbarku Niedziela, 17 stycznia 2021

Zbiórka na pomoc pogorzelcom została utworzona błyskawicznie. W kilka godzin zebrano niemal 50 tys. zł. Pomoc wciąż jest jednak potrzebna. Pogorzelców można wspomóc TUTAJ.

Rodzinę wesprzeć można także darami materialnymi. Jak pisze portal GORLICE24.pl, punkt zbiórki przedmiotów codziennego użytku uruchomiono w szkole podstawowej w Szymbarku i w pizzerii przy ulicy Kołłątaja w Gorlicach (w godz. 11.00-22.00). Potrzebne są zwłaszcza buty oraz odzież dla trójki dzieci: 9-letniej dziewczynki (nie było jej w domu w momencie pożaru) i dwóch chłopców w wieku 11 i 16 lat, a także dla dorosłego mężczyzny. Oprócz tego rodzina potrzebuje kosmetyków, chemii codziennego użytku i wyposażenia domu.

Pomoc zadeklarowała również gmina Gorlice, która uruchomi własną zbiórkę. Ma ona zostać założona dzisiaj.

fot. Gmina Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje