wtorek, 6 października 2020 10:32

Wadowice. Ognisko Pracy Pozaszkolnej przeprowadzi się do nowego budynku!

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Ognisko Pracy Pozaszkolnej przeprowadzi się do nowego budynku!

Dobiega końca adaptacja pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 na potrzeby działalności wadowickiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Już od stycznia 472 dzieci, uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne m.in. z angielskiego, robotyki, plastyczne, muzyczne czy z gotowania, będzie mogło rozwijać swoje talenty i ciekawość w zdecydowanie bardziej przyjaznym otoczeniu.

W nowej siedzibie na ulicy Sienkiewicza na dzieci czekają trzy przestronne sale: komputerowa, plastyczna i taneczna, w których wymienione zostały podłogi i oświetlenie, pomalowane ściany, a w tanecznej zamontowane lustra. Do pomieszczeń doprowadzono sieć internetową, a toalety zostały poddane kompleksowej modernizacji. Całkowity koszt inwestycji to 110 tysięcy złotych.

Taki remont cieszy tym bardziej, że na zmianach skorzystają także inni. Uczniowie „Dwójki” zyskają odnowione sale, z których będą mogli korzystać po zajęciach, a dzięki zwolnieniu miejsca w budynku na ulicy Lwowskiej, Przedszkole Publiczne nr 3 zostanie powiększone o kolejny oddział.

- Przedszkole, które do tej pory dzieliło się budynkiem z OPP, będzie miało teraz dużo więcej miejsca. Dzięki temu możemy utworzyć tam dodatkowy oddział przedszkolny dla 22 dzieci, na co już w tamtym roku pozyskaliśmy kilkaset tysięcy złotych dotacji – z radością informuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej działające w Wadowicach od 1 września 1972 roku, prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży uczącej się na terenie gminy Wadowice i powiatu wadowickiego.

Info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje