poniedziałek, 29 listopada 2021 16:29

Wadowickie muzeum każdego dnia adwentu zaprasza na internetowy konkurs

Autor Mirosław Haładyj
Wadowickie muzeum każdego dnia adwentu zaprasza na internetowy konkurs

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza dzieci i rodziców do udziału w przedświątecznej, rodzinnej zabawie w formie kalendarza adwentowego! Od 28 listopada do 24 grudnia 2021 r. na stronie muzeum czekać będą interaktywne gry oraz zadania specjalne.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało multimedialną wersję kalendarza adwentowego.

– Adwent to czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Przygotowuje nas również do Jego narodzenia w betlejemskiej stajence. To czas pokoju, pojednania, wyrażania miłości i szacunku

– piszą pracownicy muzeum.

Każdego dnia na stronie internetowej: www.domjp2.pl/adwent można odkrywać znaczenie symboli, zwyczajów i tradycji związanych z adwentem i Bożym Narodzeniem oraz prezentować ciekawostki z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Codziennie pod kolejnymi śnieżynkami umieszczonymi na stronie odblokowana zostanie ciekawa gra interaktywna oraz zadanie specjalne do wykonania wspólnie z rodzicami.

Na losowo wybranych kartach z zadaniami będzie można odnaleźć 12 fragmentów układanki, które należy wyciąć, ułożyć w całość i nakleić na kartkę papieru. Na 20 pierwszych osób, które mailowo prześlą skan lub zdjęcie układanki czekają nagrody!

Inf. i foto: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje