środa, 29 czerwca 2022 09:38

Wakacje na Malediwach

Autor Artykuł sponsorowany
Wakacje na Malediwach

Drewniane domki z pomostami wijącymi się serpentynami na lazurowej wodzie to nie tylko pocztówkowy obrazek z podkoloryzowanej kartki. To typowy krajobraz na Malediwach, w wyspiarskim państwie, na którego archipelag składa się 26 atoli i ponad 1100 wysepek. Podróż na Malediwy to marzenie wielu amatorów wyspiarskiego odpoczynku. Jak, i kiedy zorganizować wakacje na Malediwach?

Dlaczego warto zdecydować się na Malediwy?

Wakacje na Malediwach to gwarancja pięknej pogody, prywatności i odpoczynku. To też idealny kierunek na podróż poślubną lub romantyczny wypad, zwłaszcza dla osób, które kochają luksus, wyspiarskie klimaty i urodziwe zachody słońca. Na Malediwach znajduje się mnóstwo hoteli z przeznaczeniem dla osób od 18 roku życia, dzięki czemu rodziny z małymi dziećmi i osoby szukające odosobnienia sobie nie przeszkadzają. Ten kraj żyje w dużej mierze z turystyki, dlatego oferuje bogatą bazę zakwaterowania w różnych półkach cenowych i bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną. Większość hoteli znajduje się na osobnych wysepkach, co gwarantuje prywatność. Jedną z opcji zakwaterowania są ikonicznie domki na wodzie – tutaj budząc się można od razu wskoczyć do wody i snorkelować. Malediwy mogą być ciekawym kierunkiem dla osób aktywnych, jednak nie ma tu żadnych gór do zdobycia ani dżungli do przemierzenia. Wysepki w dużej mierze pokrywają spokojne gaje palmowe, a główną aktywnością są tu sporty wodne. Miłośnicy nurkowania powinni kierować się na nieco dalsze atole, ponieważ te najbliższe do Male – największej wyspy – dla zawodowców mogą być niewystarczające. Natomiast ci, którzy wolą aktywności na lądzie, mogą urządzać wycieczki piesze lub rowerowe po wyspach. Na Malediwach można prawdziwie wypocząć, z daleka od świata, zapomnieć o codzienności i cieszyć się chwilą obecną.

Kiedy jechać na Malediwy?

Malediwy mogłyby być w zasadzie kierunkiem całorocznym, gdyby nie ryzyko nieprzewidywalnych, burz tropikalnych w czasie pory deszczowej, która trwa od maja do października (https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-temperatury-na-malediwach-kiedy-jechac-na-wakacje/). W ostatnich latach gołym okiem widać zmiany, jakie zachodzą w naszym klimacie. Malediwy leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego, którego w teorii charakteryzuje podział na dwie wyróżniające się pory roku, suchą i deszczową. Podczas pory deszczowej opady są intensywne, aczkolwiek pada zwykle wieczorami lub nocą, a w ciągu dnia wszystko momentalnie wysycha. Niestety, zmiany klimatu prowadzą do niezapowiedzianych ulew także w ciągu dnia, a sprawdzanie pogody na Malediwach z wyprzedzeniem nie ma większego sensu. Dlatego najlepszymi miesiącami na wakacje na Malediwach, podczas pory suchej, kiedy pogoda jest „gwarantowana” są listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec. Dodatkowo, w miesiące zimowe – w listopadzie i grudniu, przypada dobry czas na obserwowanie zwierząt wodnych, tak jak manty czy wieloryby. Wówczas można wykupić wycieczki na pełny ocean i cieszyć się wodnym safari.

Jak zorganizować wycieczkę na Malediwy?

W czasach po pandemii najlepiej powierzyć swój urlop sprawdzonemu biurowi podróży (https://planetescape.pl/), które przygotuje indywidualną ofertę i program podróży, dopasowany do budżetu i potrzeb danej osoby lub grupy. Dzięki temu ma się pewność, że urlop zostanie dopięty na ostatni guzik, a Waszym jedynym zmartwieniem będzie spakowanie odpowiedniej ilości kostiumów kąpielowych do walizki! W tym punkcie warto dodać, że na Malediwach w miejscach przeznaczonych dla turystów nie ma problemu, by opalać się lub kąpać w strojach kąpielowych. Alkohol także jest dozwolony na terenie hotelu.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje