sobota, 5 sierpnia 2023 08:45

We wrześniu otwarcie nowej szkoły. Wrażenie robi kompleks sportowy

Autor Marzena Gitler
We wrześniu otwarcie nowej szkoły. Wrażenie robi kompleks sportowy

We wrześniu wypełnią się sale lekcyjne kolejnej szkoły podstawowej w Wieliczce - placówki nr 6, która jest najnowszą oddaną mieszkańcom inwestycją w systematycznie rozbudowywanej infrastrukturze edukacyjnej Miasta i Gminy Wieliczka.

Blisko 240 podań o przyjęcie oznacza, że zapełniły się wszystkie planowane na ten rok oddziały, wciąż jednak gotowi jesteśmy do utworzenia kolejnych klas, jeśli tylko będą chętni – oznaczałoby to, że w szkole funkcjonować będą po dwa oddziały klas II, IV, V, VI. Zgłoszenia można jeszcze składać w Wydziale Szkół i Przedszkoli Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce (ul Pocztowa 1).

Wybrana w drodze konkursu dyrektor szkoły Ewelina Klimek-Kupiec skompletowała już kadrę pedagogiczną, a także został dokonany wybór podręczników. Do rodziców wszystkich dzieci, którzy złożyli wniosek i przyjęcie do szkoły drogą elektroniczną oraz pocztową zostały przekazane potwierdzenia przyjęcia oraz informacje dotyczące niezbędnych formalności wraz z kontaktem mailowym do placówki.

Inwestycja, która prowadzona była przez CER Solne Miasto powstała w ciągu dwóch lat. Składa się na nią dwukondygnacyjny budynek z 14 salami lekcyjnymi, pracownią komputerową, świetlicą, stołówką oraz biblioteką. Szczególne wrażenie robi kompleks sportowy, który tworzą: hala sportowa, boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z bieżnią do skoku w dal, kryte boisko piłkarskie z trybunami dla widzów oraz plac zabaw.

Nowa placówka oświatowa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wynikające z gwałtownie powiększającej się liczby mieszkańców wielickiej gminy, w którym przoduje obszar osiedla Krzyszkowice i wpisuje się w strategię samorządu, której celem jest zapewnienie uczniom możliwości nauki w nowoczesnych, w pełni wyposażonych szkołach na miarę XXI wieku.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka