niedziela, 28 marca 2021 09:38

Wejście do baru możliwe tylko z dowodem szczepienia. Czy nas też to czeka?

Autor Aleksandra Tokarz
Wejście do baru możliwe tylko z dowodem szczepienia. Czy nas też to czeka?

Dowód szczepienia będzie w przyszłości wejściówką do baru? Luzowanie obostrzeń dla osób, które przyjęły szczepionkę przeciw Covid-19 rozważa Wielka Brytania. Potwierdzenie szczepienia miałoby być przepustką do skorzystania z usług przedsiębiorców.

Brytyjski premier Boris Johnson zastanawia się nad poluzowaniem obostrzeń dla osób, które są zaszczepione na Covid-19. Odpowiadając na pytania posłów dotyczące lockdownu i dalszej strategii na walkę z pandemią odparł, iż rząd ma konkretny plan. A w nim postawienie szczególnego nacisku na szczepienia oraz zachęcanie do nich obywateli. Certyfikaty ze szczepienia mają być bowiem przepustką do korzystania z niedostępnych dzisiaj, zamrożonych branż.

- Podstawowa idea certyfikatów szczepionkowych nie powinna być nam całkowicie obca – powiedział Johnson. Dopytany, czy zwykli obywatele, idąc np. do pubu też będą ich potrzebować, odparł: "myślę, że to jest coś, co może zależeć od indywidualnych pubów, od ich właścicieli".

Czy podobne działania przyjmą się także w Polsce? Dziś w naszym kraju potwierdzono bardzo wysoką, jak na niedzielę, liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Odnotowano bowiem 29 253 zachorowania.

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce zaszczepionych zostało do tej pory 5 845 811 osób, w tym 1 985 436 drugą dawką.

koronawirus najnowsze informacje

inf. Radio Zet, fot. ilustracyjne/pixabay

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje