sobota, 26 czerwca 2021 13:23

Wianki w Krakowie. Trzydniowa uczta dla ciała i dla ducha na Wesołej

Autor Marzena Gitler
Wianki w Krakowie. Trzydniowa uczta dla ciała i dla ducha na Wesołej

Od piątku do niedzieli pod hasłem „Jestem Wesoła” nastąpi inauguracja nowej kulturalnej przestrzeni na mapie miasta. Uświetnią ją występy najważniejszych artystów polskiej alternatywy, takich jak Baasch, Błoto, Kacha Kowalczyk czy Bastarda & João de Sousa.

Ostatni weekend czerwca to inauguracja nowej przestrzeni rozrywkowej na mapie Krakowa. Od 25 do 27 czerwca na Wesołej odbędzie się wydarzenie muzyczne wpisujące się w „Uliczne granie”. W piątek zagrają Daniel Szlajnda & Katarina Gryvul, Bastarda & João de Sousa oraz jazzowa formacja Błoto. Sobotni wieczór nawiąże do oryginalnej koncepcji Wianków – nad Wisłą odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wianek, a artyści na Wesołej odwołają się do rytuałów, słowiańskości oraz feminizmu. Wieczór otworzy queerowa artystka Mala Herba, po niej zagra legenda rodzimego folku, czyli grupa Księżyc, a granie zwieńczy Baasch, piosenkarz i producent, który powoli wyrasta na jedną z najbardziej kreatywnych postaci w polskiej muzyce alternatywnej.

W niedzielę do powitania Wesołej dołączy koalicja lokalnych festiwali: Najedzeni Fest, Targi Dizajnu KUP SE, Hau Hau moda dla psów, festiwal Targi Vintage i Retro Kogel Mogel, targi roślinne i wnętrzarskie. Jeszcze przed południem wydarzenie otworzy Young Majli, czyli Marta Malinowska z Radia 357. Po niej wystąpią: jedna z młodzieżowych idolek, Kacha Kowalczyk, wokalistka popularnego zespołu Coals, która znakomicie radzi sobie również za konsoletą, oraz Semprey – młody producent muzyki elektronicznej, który łączy południowoamerykańskie naleciałości z brzmieniami… kaszubskiego burczybasu. Gwiazdą wieczoru będzie duet Lua Preta, który w formule hybrydowej (połączenie setu didżejskiego i koncertu) zaprezentuje rytmy Angoli, skąd pochodzi wokalistka Luzia Avelino.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej wianki.krakow.pl oraz na profilu Wianków na Facebooku.

Na „Wianki – Uliczne granie” oraz wydarzenie „Jestem Wesoła” zapraszają KBF oraz Miasto Kraków. Partnerem wydarzenia jest Factory Kraków.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje