poniedziałek, 28 lutego 2022 13:47

[WIDEO] Ukradł rosyjski wóz bojowy za pomocą traktora. Nagranie podbija internet

Autor Katarzyna Jamróz
[WIDEO] Ukradł rosyjski wóz bojowy za pomocą traktora. Nagranie podbija internet

Do niebywałej sceny doszło na jednej z ukraińskich wsi. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać rolnika, który zdecydował się na kradzież rosyjskiego sprzętu wojskowego. Do tego celu, użył... traktora!

Władimir Putin chyba nie spodziewał się tego, że ukraińskie społeczeństwo wykaże się tak dużym oporem w obliczu rosyjskiej agresji, która w ciągu kilku dni doprowadziła do śmierci tysięcy osób po obu stronach. Ukraińskie media informują, że setki ochotników i rezerwistów czeka w kolejce w różnych regionach Ukrainy, by zgłosić się do obrony kraju. Warto wspomnieć o tym, że również ukraińscy cywile wzięli sprawę w swoje ręce.

Pierwszym przykładem jest filmik, na którym widać rolnika, który ukradł należący do Rosjan wóz bojowy, za pomocą... traktora. Internauci oglądając nagranie, ze zdziwienia przecierali oczy. Trudno w to uwierzyć, ale mężczyzna holował czołg za pomocą ciągnika!

Każdy pomaga jak potrafi

Ukraińska telewizja TV24 donosi, że w okolicach Chersonia, mieszkający w Ukrainie Romowie, ukradli rosyjski czołg. Informację potwierdziła agencja prasowa Unian. Sytuację na swoim Twitterze postanowił skomentować również Prezydent RP - Andrzej Duda.

Kolejnym bohaterem internetu jest Ukrainiec, który gołymi rękami i z papierosem w ustach przeniósł minę do lasu. Według informacji podanej przez białoruski portal NEXTA, mina została wcześniej umieszczona przez Rosjan pod jednym z mostów. Internauci podziwiają niezwykłą odwagę mężczyzny, dla wielu z nich takie zachowania dają nadzieję, że Ukrainie uda się odeprzeć ataki agresora.

Mieszkaniec ukraińskiego miasta Bachmach, własnym ciałem chciał zablokować rosyjski konwój wojskowy, który przejeżdżał przez skrzyżowanie. Na nagraniu widać jak mężczyzna bohatersko wspina się na czołg, a następnie klęczy na środku drogi, wszystko po to, by utrudnić Rosjanom przejazd. Ukrainiec został nagrany telefonem komórkowym, a udostępnione nagranie szybko obiegło internet.

Użytkownicy mediów społecznościowych chętnie rozpowszechniają nagrania. Wśród komentarzy dominuje radosna aprobata, dla czynów wymierzonych w agresorów.

Wojna - najnowsze informacje