wtorek, 12 kwietnia 2022 11:45

Wieliczka. Będzie nowy budynek dla Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Będzie nowy budynek dla Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach

Gmina Wieliczka uzyskała pozwolenie na budowę nowego budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śledziejowicach. Będzie ona zlokalizowana w sąsiedztwie obecnego budynku szkoły.

Zatwierdzony projekt nowego budynku szkoły obejmuje dwa skrzydła edukacyjne z salami lekcyjnymi oraz salę gimnastyczną. Część sportowa obiektu to m.in. pełnowymiarowa sala gimnastyczna o powierzchni blisko 400m2 z przebieralniami oraz magazynem sprzętu i pokojem dla nauczycieli wychowania fizycznego na parterze oraz z widownią i mniejszym pomieszczeniem do zajęć na pierwszym piętrze.

Część sportowa ma wysokość dwóch kondygnacji. Na parterze zaprojektowano również dwie duże szatnie z szafkami oraz jadalnię z zapleczem kuchennym. Budynek posiada dwa skrzydła edukacyjne, każde po dziewięć sal dydaktycznych (każda ok. 70 m2) na trzech kondygnacjach. Przy klasach zaprojektowano zaplecza.

- Budynek będzie posiadał m.in. nowoczesną pracownię informatyczną, specjalistyczne pracownie przedmiotowe. Swoje gabinety będą posiadać również nauczyciele specjaliści (pedagog, psycholog, logopeda, nauczyciel terapeuta). Zaplanowano także miejsca na funkcjonalną bibliotekę, pomieszczenia administracji, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora oraz sekretariat - podkreśla Tadeusz Luraniec Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce.

Obecnie dla budynku wraz z otoczeniem przegotowywane są materiały, aby móc przygotować specyfikację i ogłoszenie o przetargu na wykonanie nowego budynku Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach. - Otwieramy kolejną bardzo ważną inwestycję edukacyjną, która pozwoli poprawić infrastrukturę edukacyjna w północnej części naszej gminy. Równolegle prowadzone są prace związane z budową sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych w Byszycach , Sygneczowie i Mietniowie a także budowa nowej szkoły w Wieliczce. Możemy powiedzieć, że inwestycje w rozwój infrastruktury edukacyjnej w gminie Wieliczka są największe w regionie - podkreśla Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje