środa, 8 września 2021 09:59

Wieliczka. Przy ul. Powstania Styczniowego i DK 94 będzie nowe rondo

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Przy ul. Powstania Styczniowego i DK 94 będzie nowe rondo

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieliczce trwają ustalenia dotyczące przebudowy ulicy Powstania Styczniowego w Wieliczce wraz z budową ronda na drodze krajowej nr 94.

W Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne już spotkanie, na temat przebudowy ulicy Powstania Styczniowego (nr 560900K) w Wieliczce w rejonie planowanych inwestycji związanych z bezpieczeństwem i administracją.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyli starosta wielicki Adam Kociołek, sekretarz Powiatu Wielickiego Rafał Ślęczka oraz przedstawiciele firmy Probadex i Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce (bez Gminy Wieliczka), zapoznano się z naniesionymi poprawkami zgłoszonymi podczas ostatniego spotkania oraz ustalono zakres nowych działań, które pozwolą na zakończenie opracowania.

Docelowo przy ulicy Powstania Styczniowego ma powstać Centrum Administracyjne Powiatu wielickiego, obejmujące wspólną lokalizację siedzib: komendy powiatowej straży pożarnej, policji i pogotowia (siedzibę zespołów ratownictwa medycznego).

Obecnie trwa budowa komendy powiatowej straży pożarnej oraz pogotowia. Inwestycje są zlokalizowane w pobliżu drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej 966, dlatego przebudowa ulicy Powstania Styczniowego jaki i budowa ronda są w tym przypadku niezbędne.

inf. i foto: Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje