piątek, 9 kwietnia 2021 10:36

Wieliczka sfinansuje nowoczesny sprzęt dla szpitala Żeromskiego i krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Autor Marzena Gitler
Wieliczka sfinansuje nowoczesny sprzęt dla szpitala Żeromskiego i krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Radni miejscy w Wieliczce kolejny raz zadecydowali o wsparciu dla Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W uzasadnieniu swojej inicjatywy burmistrz Artur Kozioł podkreślił, że to placówki do których w większości - w czasie trwającej pandemii – trafiają mieszkańcy Miasta i Gminy Wieliczka.

Rada Miejska w Wieliczce na wniosek Burmistrza Wieliczki podjęła uchwałę o wsparciu finansowym dla opieki medycznej prowadzonej w Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie w bieżącym roku. 360 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup aparatury medycznej i wyposażenia dla szpitala, a 40 tys. zła na zakup środków ochrony przeciwko COVID-19 trafi do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.  

W uzasadnieniu swojej inicjatywy burmistrz Artur Kozioł podkreślił, jak ważna jest współpracą pomiędzy Gminą Wieliczka, a Szpitalem Żeromskiego oraz wsparcie placówek, do których w większości - w czasie trwającej pandemii – trafiają mieszkańcy Miasta i Gminy Wieliczka. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Szpital otrzymał również wsparcie w zakupie sprzętu medycznego zaoferowane przez Wieliczkę.

30 marca podpisano umowy w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Szpitala i Pogotowia na wsparcie zapobiegania oraz zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi.

Dotacja dla Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie, w  kwocie 360 tys. zł. przeznaczona zostanie na zakup: 12 rejestratorów kanałowych z podglądem zapisu EKG, systemu długotrwałego monitorowania ciśnienia krwi z  oprzyrządowaniem, 4 kardiomonitorów, autokeratorefraktometra (specjalistycznego sprzętu do komputerowego pomiaru wad wzroku i krzywizny rogówki), myjni, dezynfektora, mebli ze stali nierdzewnej, lampy operacyjnej do sali zabiegowej, URS giętki z pojemnikiem i testerem szczelności oraz aparatu USG.

Dotacja dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie, w kwocie 40 tys. zł zostanie spożytkowana na zakup respiratora Medument Standard oraz video laryngoskopów.

inf. UMiG Wieliczka, foto Fb. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje