sobota, 6 stycznia 2024 19:30

Władysław Kosiniak-Kamysz w Tarnowie: To on stoi za sukcesem Trzeciej Drogi

Autor Marzena Gitler
Władysław Kosiniak-Kamysz w Tarnowie: To on stoi za sukcesem Trzeciej Drogi

Uważam, że w największych miastach jak Kraków, Tarnów i Nowy Sącz potrzeba wspólnych kandydatów całej Koalicji na prezydentów tych miast - mówił w Tarnowie Władysław Kosiniak-Kamysz. Wicepremier i szef MON przedstawił w Tarnowie swoją drużynę z Małopolski, w tym europosła Adama Jarubasa, szefa sztabu wyborczego PSL, który zdaniem polityka jest odpowiedzialny za sukces Trzeciej Drogi w ostatnich wyborach.

Okazją do wizyty w Tarnowie było tradycyjne spotkanie opłatkowe ludowców. Po nim odbył się briefing, na którym z dziennikarzami spotkała się drużyna PSL z Małopolski. Europoseł Adam Jarubas, który będzie kierować kampanią wyborczą PSL, poinformował, że noworoczne spotkanie ludowców w Tarnowie otwiera proces przygotowywania do wyborów samorządowych, które najprawdopodobniej odbędą się 7 kwietnia. PSL wystartuje w nich wspólnie z Polską 2050.

- Chcemy też, patrząc szerzej na tę formułę, którą tworzymy dzisiaj, odpowiadając za państwo w ramach Koalicji 15 października, zawalczyć z powodzeniem o takie regiony, jak województwo małopolskie, świętokrzyskie - mówił europoseł. - Mamy ambicję, żeby z powodzeniem walczyć o najważniejsze funkcje – prezydentów miast wojewódzkich, również będziemy w tym zakresie budować szersze porozumienie, wykraczające poza Trzecią Drogą - zapowiedział Adam Jarubas. Z dziennikarzami spotkali się wiceminister sportu poseł Ireneusz Raś, wiceminister środowiska i klimatu Miłosz Motyka, posłanka Urszula Nowogórska i wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

🔴TARNÓW 🍀Konferencja prasowa Wiceprezesa Rady Ministrów, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza

🔴TARNÓW 🍀Konferencja prasowa Wiceprezesa Rady Ministrów, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza

Opublikowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe Sobota, 6 stycznia 2024

Władysław Kosiniak-Kamysz jako jednego z potencjalnych kandydatów na stanowisko prezydenta Tarnowa wymienił Jakuba Kwaśnego, przewodniczącego Rady Miasta Tarnowa. - Wiem, że jest gotowy do kandydowania, ja mam bardzo dobrą ocenę jego pracy, wydaje mi się, że mógłby połączyć różne środowiska - mówił prezes PSL. Zaapelował też do wszystkich ugrupowań tworzących Koalicję 15 października, o wyłonienie wspólnych kandydatów na włodarzy największych miast w Małopolsce. - Spróbujmy wyłonić wspólnego kandydata. Bardzo dobrze byłoby, gdyby doszło do tej sytuacji w Krakowie. Jesteśmy z panem posłem Rasiem zainteresowani tą sprawą, uczestniczymy w wielu rozmowach - zaznaczył. Zdaniem prezesa PSL w Nowym Sączu, Tarnowie i Krakowie powinien być wspólny kandydat.

Po spotkaniu z dziennikarzami wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami Tarnowa. Zaapelował na nim o pojednanie pomiędzy zwolennikami różnych partii. - Za chaos w wymiarze sprawiedliwości, za podział społeczny, za rozgardiasz, za anarchię odpowiadają ci, którzy przez osiem lat rządzili, a nie ich wyborcy; to ich będziemy rozliczać, a wyborców będziemy szanować - podkreślił.

Zapewnił też o szacunku do wyborców, którzy nie głosowali na Koalicję. - Jak szliśmy do wyborców, bardzo często mówiliśmy o współpracy, pojednaniu, o normalności. O szacunku dla każdego wyborcy. Tak, i to jest dla nas zadanie. To jest zobowiązanie - zapewnił. - Każdy wyborca, każdy obywatel - niezależnie czy poparł Koalicję 15 października, czy nie popierał jej wtedy i nie popiera jej dzisiaj - ma prawo tak samo dobrze czuć się w naszej ojczyźnie. Będziemy jako PSL, jako Trzecia Droga strażnikami tego. Będziemy stali na straży tego, żebyśmy mogli każdemu po czasach naszych rządów powiedzieć: dobrze wykonaliśmy zadanie, dobrze zrealizowaliśmy to, do czego zostaliśmy powołani" - powiedział.

fot. X Władysław Kosiniak-Kamysz

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka