piątek, 23 kwietnia 2021 08:15

Wolne w dniu szczepienia? Jest apel do rządu

Autor Aleksandra Tokarz
Wolne w dniu szczepienia? Jest apel do rządu

Dzień szczepienia przeciw Covid-19 będzie dniem wolnym od pracy? Taki apel do rządu wystosował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Czy ten zostanie wysłuchany?

Od najbliższego poniedziałku Narodowy Program Szczepień przeciw koronawirusowi ma znacznie przyspieszyć. Każdego dnia na szczepienie rejestrować mają się dwa kolejne roczniki, a 7, 8 i 9 maja zarejestrować będą mogły się aż trzy roczniki.

Z każdym dniem skierowania będą otrzymywać młodsi Polacy. A to generuje problemy. Większość z grup prowadzi aktywne życie zawodowe, a to wiąże się z brakiem możliwości wygospodarowania czasu na udanie się na szczepienie.

Szczególnie kłopotliwe może być to dla osób, które szczepionkę mają przyjąć w innej miejscowości. Dojazd potrafi niekiedy zająć sporo czasu, a to przełoży się na stratę części dnia roboczego. Niektórzy pracodawcy zdają sobie z tego sprawę i z własnej woli dają pracownikom wolne w tym dniu. PLS chce jednak, by stało się to wprowadzonym prawnie obowiązkiem.

Jak przekonuje lider PSL, niektórzy muszą specjalnie wziąć urlop na dzień szczepienia, a to powoduje, że niektórzy najzwyczajniej nie chcą się szczepić właśnie z tego powodu.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje