czwartek, 15 lutego 2024 16:10

Wyjątkowe wydarzenie w Centrum Pomocy dla Ukrainy. Bal i prezenty dla dzieci

Autor Karolina Kurando
Wyjątkowe wydarzenie w Centrum Pomocy dla Ukrainy. Bal i prezenty dla dzieci

W piątek 16 lutego, w Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu pod Wieliczką odbył się bal dla dzieci z Ukrainy.

Organizatorem wyjątkowego wydarzenia jest Fundacja Novis Plus. Bal odbył się w godzinach 11:00-14:00, a jego animatorom pomogły osoby z zespołem Downa, dla których była to możliwość zawodowej aktywizacji.

Wieliczka: Spotkanie w Centrum dla Uchodźców w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy
W niedziele (24 września) w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy - Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł spotkał się w Centrum dla Uchodźców z Ukrainy w Grabiu

Bal i prezenty dla dzieci

Bal organizowany jest dla 120 dzieci, które razem z mamami przebywają w Centrum Pomocy. Fundacja Novis Plus dla wszystkich przygotowała prezenty w postaci kurtek, czapek, butów i spodni.

Uchodźcy będą musieli płacić za pobyt. Jak jest w ośrodku w Wieliczce?
Uchodźcy przebywający dłużej w ośrodkach od początku marca muszą pokrywać część kosztów swojego utrzymania. Jak jest w Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu.

Schronienie przed wojną

Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu to miejsce, w którym od początku wojny znaleźli schronienie uchodźcy wojenni z Ukrainy. Tam tysiące osób, ofiar wojny, otrzymało pomoc i wsparcie. Jest to jedno z największych Centrów Pomocy dla Ukrainy w Małopolsce. Gromadzona jest tam również pomoc humanitarna, która następnie wysyłana jest do Ukrainy.

Źródło zdjęcia głównego: wieliczka.eu

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka