środa, 8 czerwca 2022 12:00

Wypływali czternaście miejsc na podium

Autor Katarzyna Jamróz

Młodzi tarnowscy pływacy z powodzeniem rywalizowali w odbywających się w Oświęcimiu, Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w pływaniu dzieci i młodzików. Plonem ich występów było czternaście medali: trzy złote, siedem srebrnych i cztery brązowe.

Dwanaście z nich było dziełem trenowanych przez Annę Jasiak i Urszulę Mróz, zawodniczek UKS Sokół-Mościce Tarnów. W rywalizacji 13-latek najszybsza na dystansach 200 metrów stylem zmiennym – 2:34.17 min i 200 metrów stylem klasycznym – 2.49.77 min okazała się Nina Grajdura. Z czasem 1:19.20 min zajęła ona także drugie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym.

Trzeci złoty medal był dziełem 12-letniej Izabeli Woźny rywalizującej na dystansie 800 metrów stylem dowolnym – 10:43.54 min. Na dwukrotnie krótszym dystansie, Iza z czasem 5:14.83 min wywalczyła natomiast drugą lokatę.

Aż cztery medale zdobyła w Oświęcimiu 11-letnia Matylda Szwiec, zajmując drugie lokaty na dystansach 100 metrów stylem dowolnym – 1:13.32 min, 200 metrów stylem dowolnym – 2:46.79 min oraz 200 metrów stylem zmiennym – 2:59.12 min oraz trzecie miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym – 38.77 s.

Medalowy plon pływaczek UKS Sokół-Mościce w zmaganiach indywidualnych uzupełnił brązowy krążek wywalczony przez 11-letnią Joannę Kuryś w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym – 2:49.08 min.

Dwukrotnie na podium stawały także sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym UKS Sokół-Mościce. Jedenastolatki, płynące w składzie: Nikola Borczuch, Gabriela Srebro, Joanna Kuryś, Matylda Szwiec, wywalczyły drugie miejsce – 5:30.82 min. Ich o rok starsze koleżanki - Marcelina Augustyn, Martyna Gorgosz, Salomea Lizak, Izabela Woźny – z wynikiem 4:53.16 min sklasyfikowane zostały natomiast na trzeciej pozycji.

Dwa medale w oświęcimskich mistrzostwach wywalczyli ponadto podopieczni trenerów Sylwii i Szymona Szwieców, reprezentanci UKS Peyomi Tarnów. W rywalizacji 11-latków drugi na dystansie 50 metrów stylem motylkowym był Kacper Cholewa – 36.03 s, a w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym 10-latek trzecie miejsce zajęła Laura Czuchra – 47.02 s.

Inf.: UM Tarnów