poniedziałek, 22 lutego 2021 11:14

Wysowa-Zdrój. Nie będzie dwumetrowego pomnika Jana Szyszki

Autor Aleksandra Tokarz
Wysowa-Zdrój. Nie będzie dwumetrowego pomnika Jana Szyszki

W Parku Zdrojowym w Wysowej-Zdroju miał stanąć pomnik prof. Jana Szyszyki, byłego ministra środowiska. Z pomysłu jednak zrezygnowano. Z tym, że dwumetrowa figura odlana w brązie już powstała...

W Wysowej-Zdrój miał stanąć pomnik Jana Szyszki, zmarłego niedawno polityka Prawa i Sprawiedliwości. Były minister kiedyś bowiem gminę odwiedził. Inicjatywa jego budowy wyszła od Fundacji dla Niepodległej, czyli grupy nadleśniczych, którzy zajmują się wznoszeniem i utrzymywaniem m.in. monumentów upamiętniających odzyskanie niepodległości i postaci ważnych dla kraju i leśnictwa w Polsce.

12 lutego do urzędu w Uściu Gorlickim wpłynął wniosek o postawienie pomnika. 22 lutego pomysł miał zostać przedstawiony radnym. Pomnika jednak nie będzie. W opublikowanym oświadczeniu wójt gminy Uście Gorlickie poinformował, iż ze względu na „odzew społeczny” do budowy nie dojdzie. Jeszcze kilka dni wcześniej przekonywał jednak, że jest „za”, a w jego powstaniu widzi same korzyści.

Biecz. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln zł
Gmina Biecz pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację zadania pn. Kompleksowy rozwój placówek przedszkolnych wraz z dostosowaniem do wymogów wynikających z reformy edukacji w miejscowościach Libusza, Strzeszyn, Racławice i Rożnowice. Powstały tam nowoczesne przedszkola, a k…

- Mając na uwadze szeroki odzew społeczny, jaki wywołała inicjatywa Fundacji dla Niepodległej, postanowiłem o pozostawieniu wniosku fundacji bez dalszego biegu, o czym powiadomiłem wnioskodawców - przekazał Zbigniew Ludwin.

Dwumetrowa figura została już odlana z brązu.

inf. Gazeta Wyborcza, fot. Lasy Państwowe

Gorlice - najnowsze informacje