wtorek, 10 stycznia 2023 10:00

Z samochodu wybiegła przerażona kobieta. Reakcja policjantów była natychmiastowa

Autor Katarzyna Jamróz
Z samochodu wybiegła przerażona kobieta. Reakcja policjantów była natychmiastowa

W swojej codziennej służbie policjanci spotykają się z różnymi sytuacjami, w których zawsze kierują się troską o życie i zdrowie drugiego człowieka. Tak też było i w tym przypadku. Na ratunek kobiecie ruszyli funkcjonariusze. Życie jej córki było zagrożone.

W sobotę (7 stycznia) około godziny 19.30, mundurowi z Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej jednostki Policji, pełnili służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. W trakcie trwania pomiaru prędkości kierujących, poruszających się drogą krajową nr 73 w miejscowości Żelazówka, podjechał do nich samochód, z którego wybiegła kobieta trzymająca na rękach dziecko. Kobieta poinformowała, że jedzie w kierunku szpitala, ale jej córka traci oddech.

– Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka oraz wzmożony ruch na drogach powiatu dąbrowskiego, w celu szybkiego oraz bezpiecznego dotarcia dziecka do szpitala, sierż. szt. Wojciech Sajdak i st. post. Adrian Dymon, natychmiast podjęli decyzję o przewiezieniu matki z dzieckiem do szpitala. Policjanci przekazali informację dyżurnemu, włączyli sygnały uprzywilejowania i udali się w kierunku ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej

– informuje policja.

Dzięki pomocy policjantów, kobieta sprawnie i bezpiecznie dotarła na miejsce, gdzie jej półtoraroczna córka uzyskała pomoc specjalistów.

Inf. KPP Dąbrowa Tarnowska
Fot. Ilustracyjne/Edycja własna

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje