niedziela, 31 października 2021 10:23

Za podrobiony certyfikat covidowy – 5 lat zakazu wjazdu. Ten kraj skutecznie zniechęci do fałszerstwa?

Autor Aleksandra Tokarz
Za podrobiony certyfikat covidowy – 5 lat zakazu wjazdu. Ten kraj skutecznie zniechęci do fałszerstwa?

Nawet pięcioletni zakaz wjazdu na teren państwa może grozić zagranicznym turystom, którzy będą próbowali wjechać na terytorium Izraela na podstawie sfałszowanego certyfikatu covidowego. Czy zmiany, które ogłosił izraelski rząd, skutecznie zniechęcą do korzystania z podrobionych dokumentów?

Handel podrobionymi certyfikatami covidowymi na świecie kwitnie. Na lotniskach pasażerowie coraz częściej pokazują zarówno podrobione certyfikaty, jak i negatywne wyniki testów na obecność Covid-19. Kara za tego typu wykroczenie może być jednak bardzo wysoka. Władze Izraela podjęły decyzję, w związku z którą za korzystanie ze sfałszowanych certyfikatów na daną osobę nałożony zostanie kilkuletni zakaz wjazdu na teren ich kraju.

Jak informuje izraelska gazeta "Jerusalem Post", zagranicznym podróżnym przybywającym do Izraela ze podrobionym certyfikatem COVID grozić będzie odmowa wjazdu do tego kraju przez pięć kolejnych lat.

Jak podaje gazeta, podobna kara przewidziana jest dla tych, którzy odmówią po przylocie, w przypadku otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na Covid, poddania się w wyznaczonym miejscu kwarantannie. Podróżni, którzy do kraju przyjadą przebywając na kwarantannie grozić będzie z kolei trzy lata zakazu wjazdu na teren Izraela.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne/unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje