piątek, 13 listopada 2020 11:51

Zabójstwo w sądeckim Domu Pomocy Społecznej. Zapadł wyrok

Autor Aleksandra Tokarz
Zabójstwo w sądeckim Domu Pomocy Społecznej. Zapadł wyrok

Na 6 lat więzienia skazany został pensjonariusz jednego z Domów Pomocy Społecznej, który we wrześniu zeszłego roku skatował na śmierć swojego współlokatora. Wyrok nie jest prawomocny.

Zdarzenie miało miejsce 13 września 2019 roku. 51-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu skatował swojego 47-letniego współlokatora.

-Wielokrotne zadawał mu uderzenia rękami w okolice twarzy, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci licznych otarć naskórka, podbiegnięć krwawych i ran tłuczonych w obrębie twarzy, a zwłaszcza w okolicach oczodołowych i przedsionka jamy ustnej, które skutkowały powstaniem krwotoku wewnętrznego i następnie zachłyśnięciem się krwią do płuc, co spowodowało zgon pokrzywdzonego wskutek uduszenia – wymieniał Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Kanclerz kurii tarnowskiej pozwał ks. Isakowicza-Zaleskiego. „Do sądu pozywa nie sprawcę, ale tego co to opisał”
Kanclerz tarnowskiej kurii pozwał ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za tekst, w którym opisana została sprawa 13-letniego chłopca, który miał być molestowany przez ks. Stanisława P. Z jego treści wynika, że bp Skworc mógł tuszować sprawę. Tekst ukazał się na blogu ks. Isakowicza-Zaleskiego 2 sierp…

Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanemu. Zaraz po zajściu został aresztowany i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Zdaniem biegłych w chwili popełnienia przestępstwa 51-latek był częściowo niepoczytalny. Jak informuje Radio Kraków, kara będzie wykonywana w systemie terapeutycznym. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a prokuratura najprawdopodobniej się od niego odwoła. Śledczy domagali się dla sprawcy kary 10 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje