czwartek, 12 listopada 2020 16:40

[Zdjęcia] Jak w Miechowie świętowano 102. rocznicę odzyskania niepodległości?

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Jak w Miechowie świętowano 102. rocznicę odzyskania niepodległości?

W związku z trwającym stanem epidemii oraz ustanowieniem określonych ograniczeń z tym związanych, miechowskie obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę miały inną formę niż zaplanowano.  

Tegoroczne uroczystości odbyły się bez przemarszu pocztów sztandarowych w rytmie Orkiestry miejskiej i tradycyjnego - wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w Domu Kultury. O godzinie 11:30 w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie odprawiona została msza święta za Ojczyznę, którą sprawował ksiądz proboszcz Franciszek Siarek.
Po odprawionej liturgii Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski oraz Jacek Kobyłka - Starosta Powiatu Miechowskiego z Krzysztofem Świerczkiem - Przewodniczącym Rady Powiatu złożyli kwiaty na Rynku przy pomniku  z Orłem. Biało-czerwone wiązanki kwiatów składali również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz nieliczne delegacje partii politycznych i miechowskich instytucji.  Przedstawicielki miechowskiej Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego zapaliły przy pomniku znicze.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami, nie odbyło się zaplanowane w tym dniu otwarcie wystawy plenerowej „Polski Gen Wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918)”. W ramach współpracy Gminy Miechów z Krakowskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, ekspozycja udostępniona zostanie do zwiedzania mieszkańcom w innym terminie.

Inf.: Urząd Gminy i Miasta w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje