niedziela, 29 maja 2022 12:48

Zjechali z całej Małopolski, by wspólnie świętować w Szczepanowie

Autor Mirosław Haładyj
Zjechali z całej Małopolski, by wspólnie świętować w Szczepanowie

W Sanktuarium św. Stanisława Biskupa Męczennika w Szczepanowie odbyły się obchody jubileuszu 30-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów.

W sobotnim wydarzeniu wzięli udział marszałek Witold Kozłowski oraz Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

– Trudno sobie wyobrazić życie codziennej małopolskiej wsi bez aktywnej obecności sołtysów. To oni są najbliżej ludzkich spraw i problemów, bo doskonale znają potrzeby lokalnych wspólnot. Jako marszałek Małopolski zapewniam, że samorząd województwa docenia rolę sołtysów w rozwoju regionu, ich potencjał i siłę, a Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów za ważnego partnera w naszej wspólnej pracy na rzecz Małopolski i Małopolan. Mam nadzieję, że kolejne lata pozwolą nadal rozwijać działalność Stowarzyszenia, a także wzmacniać naszą współpracę

– mówił w sobotę marszałek Witold Kozłowski.

– Serdecznie gratuluję tego jubileuszu. Życzę Paniom i Panom Sołtysom dużo siły do dalszej pracy, jednocześnie dziękując za zaangażowanie na rzecz małych ojczyzn, a co za tym idzie - całego regionu

– dodała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Podczas wydarzenia w Szczepanowie na scenie wystąpiły zespoły regionalne: Orkiestra Dęta Uście Solne, Zespół Pieśni i Tańca "Porębianie" i Krakowiacy Ziemi Brzeskiej oraz zaprezentowały się lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów otrzymało wsparcie finansowe na organizację obchodów jubileuszu 30-lecia, w kwocie 30 tys. złotych w ramach konkursu Mecenat Małopolski.

Samorząd województwa co roku wspiera działania sołtysów z Małopolski. Przykładem jest konkurs "Małopolska Wieś". Na ten rok przypada już 6. edycja tego konkursu, którego uczestnikami mogą być sołectwa zgłoszone przez gminy, położone w województwie małopolskim. Łączna wysokość pomocy finansowej dla laureatów konkursu w 2022 roku wynosi 485 tys zł.

Inf. i foto: UMWM

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje