wtorek, 30 marca 2021 07:24

Znana sieć ze sprzętem RTV i AGD otwarta mimo obostrzeń. Teraz to sklepy spożywcze

Autor Mirosław Haładyj
Znana sieć ze sprzętem RTV i AGD otwarta mimo obostrzeń. Teraz to sklepy spożywcze

Obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa obostrzenia uniemożliwiają działalność większości sklepów w galeriach handlowych.

Sieć RTV Euro AGD znalazła sposób, by, pomimo panujących obostrzeń, nie zamykać swoich sklepów. Funkcjonują one, nie łamiąc przepisów, ponieważ oferują asortyment spożywczy, medyczny, chemiczny, a także usługi bankowe, ubezpieczeniowe, logistyczne. Sprzęt AGD i RTV jest sprzedawany przy okazji, w związku z brakiem "zakazu sprzedaży innych produktów".

O jaki asortyment spożywczy chodzi? Sprawę na portalu wykop.pl komentują internauci.

– Rozglądam się telewizory migają, telefony brzęczą. Mówię Panie jaka spożywka? A on pokazuje mi palcem, a tam stoją z kawą stojaki, wiecie góra takich kapsułek do kawy po złociszu i opakowania po kilo, a tam to my proszę Panią proszek do prania sprzedajemy. Ktoś ma tam jaja z żelaza, ze zgadza się na takie zagrywki

pisze cytowana przez portal komputerswiat.pl użytkowniczka aurelia-karolska.
O wyjaśnienia sytuacji zostało poproszone biuro prasowe Euro-net.

– Wszystkie sklepy naszej sieci działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. To, że niektóre nasze placówki są otwarte – podobnie jak innych sieci w naszej branży – wynika z kilku kwestii. Część placówek ze względu na to, że znajdują się w obiekcie handlowym, którego łączna powierzchnia sprzedaży nie przekracza 2 tys. m2, lub stanowią sklep wolno stojący, którego powierzchnia nie przekracza 2 tys. m2. Część sklepów natomiast ma aktualnie tak zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem, według którego dozwolony jest handel detaliczny środkami czystości i środkami chemicznymi związanymi z eksploatacją i utrzymaniem asortymentu AGD, sprzedaż wyrobów medycznych, które w naszym przypadku obejmują m.in. takie produkty, jak termometry, ciśnieniomierze, pulsoksymetry (por. par. 3 ust. 25 pkt. 1 lit. a-f Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z 19 marca 2021 r. Dz.U. z 2021 r. poz. 512)

– wyjaśnia dla portalu komputerswiat.pl biuro prasowe Euro-net i dodaje:

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ramach przeważającej struktury oferty w sklepach RTV EURO AGD aktualnie świadczone są również usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów nabywanych w kanałach sprzedaży online, usługi bankowe – aktualnie mamy atrakcyjną ofertę ratalną na towary z naszego asortymentu oraz prowadzimy sprzedaż usług ubezpieczeniowych. W przypadku ukształtowania struktury w sposób, jak opisany powyżej, zgodnie z Rozporządzeniem RM w sprawie ograniczeń w związku ze stanem epidemii, nie ma zakazu sprzedaży innych produktów, czego alternatywnym przykładem mogą być markety spożywcze oferujące do sprzedaży także sprzęt RTV czy AGD.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: komputerswiat.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje