wtorek, 24 września 2019 20:37

Żywiec. Burmistrz wraz z wolontariuszami sprzątali nad jeziorem

Autor Mirosław Haładyj
Żywiec. Burmistrz wraz z wolontariuszami sprzątali nad jeziorem

Trzeci weekend września to data międzynarodowej akcji sprzątania świata. Z tej okazji Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przeprowadziły akcję sprzątania terenów leżących wokół rzek i zbiorników wodnych.

Jak napisali organizatorzy na swojej stronie:

„Problem zaśmiecania dolin rzecznych i zbiorników wodnych trwa od lat i spędza sen z powiek każdemu, kto nie jest obojętny na stan środowiska, w którym żyje. Tylko w tym roku, dzięki zaangażowaniu pracowników Wód Polskich, różnych organizacji i wolontariuszy ze wszystkich części Polski, widokiem bez śmieci cieszy się także Jezioro Żywieckie na rzece Sole k. Żywca.”

W akcję zaangażował się również burmistrz Żywca Antoni Szlagor, który za pośrednictwem swojego Facebook’a podziękował uczestnikom sprzątania za ich pracę i trud następującymi słowami:

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy do tej pory brali, biorą i będą brać czynny udział we wszelkich akcjach czy wydarzeniach mających za zadanie przywrócić czystość i porządek w naszym najbliższym otoczeniu. Każda pomoc jest na wagę złota.”

Na profilu burmistrza można także zobaczyć efekty sprzątania, których zdjęcia prezentujemy poniżej.

Inf.: Polskie Wody, Antoni Szlagor

Fot.: Antoni Szlagor

Żywiec - najnowsze informacje