poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:54

48-latek tłumaczył, że grilluje. Policjanci nie dali się nabrać

Autor Mirosław Haładyj
48-latek tłumaczył, że grilluje. Policjanci nie dali się nabrać

W czerwcu andrychowscy policjanci zatrzymali 48-latka, który produkował duże ilości narkotyków. Mężczyzna utrzymywał, że dziwny zapach to wynik... grillowania. Policjanci nie dali się nabrać.

W związku ze zgłoszeniem, które wpłynęło na andrychowską komendę w sprawie wylewania i spalania dziwnych substancji, policjanci z Andrychowa postanowili podjąć interwencję. Gdy dotarli na miejsce, przebywający na posesji mężczyzna tłumaczył, że dziwna woń jest efektem grillował. Policjanci nie dali się nabrać i postanowili sprawdzić teren, znajdując m.in. puste beczki oraz maski gazowe, a w jednym z wiader, w foliowym worku, białą substancję przypominającą środki psychoaktywne.

– Przeprowadzone testy potwierdziły, że jest to mefedron. Policjanci zabezpieczyli łącznie 10 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości między 400 a 500 tys. złotych. 48-letni właściciel zabronionych substancji został zatrzymany – przekazują mundurowi.

Mężczyzna usłyszał zarzuty 10 czerwca. Mieszkańcowi województwa śląskiego grozi nie mniej niż 3 lata więzienia, ale, jak zaznaczają policjanci, sprawa jest rozwojowa.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka