czwartek, 30 marca 2023 09:43

Aż ciarki przechodzą. Na pasy właśnie wchodziła rodzina z dziećmi, gdy stało się to... [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Aż ciarki przechodzą. Na pasy właśnie wchodziła rodzina z dziećmi, gdy stało się to... [WIDEO]

Policjanci z Oświęcimia właśnie udostępnili materiał wideo, który przeraża na samą o możliwych jego skutkach. Kompletnie nieodpowiedzialny pirat drogowy omal nie doprowadził do tragedii...

Do całego zdarzenia miało dojść w sobotę, 18 marca, tuż po godzinie 16 w Kętach na ulicy Spacerowej. Na nagraniu widać jak kierowca seata wyprzedzając samochód przed przejściem dla pieszych zlekceważył fakt, że na przejście wchodzi rodzina z dwójką małych dzieci. Osoby te zatrzymały się widząc pędzące auto. Na nagraniu widać również prawidłowe zachowanie dziecka jadącego hulajnogą. Zatrzymało się ono przed przejściem i czekało na swoich rodziców.

Nagranie trafiło w ręce policji dzięki anonimowemu autorowi nagrania, który jak stwierdził "zachowanie pirata drogowego zmroziło mu krew w żyłach i mogło doprowadzić do tragedii". Teraz nagranie karygodnego i niebezpieczne zachowania kierowcy stało się podstawą do wszczęcia postępowania w związku z popełnionymi wykroczeniami wyprzedzania na podwójnej ciągłej oraz stworzenia zagrożenia dla pieszych poprzez nieustąpienie im pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Policjanci znają tablice rejestracyjne seata oraz wizerunek kierowcy, więc ustalenie jego danych personalnych jest kwestią czasu. Prowadzący postępowanie apelują natomiast o kontakt do pieszych, którzy uniknęli potrącenia, ponieważ ich personalia nie są znane. W tej sprawie można kontaktować się dzwoniąc do Komisariatu Policji w Kętach pod numer 47 8326 500.

Inf oraz foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka