piątek, 2 października 2020 15:06

Back to school, czyli w co zaopatrzyć dziecko na powrót do szkolnej ławy?

Autor Głos 24
Back to school, czyli w co zaopatrzyć dziecko na powrót do szkolnej ławy?

Powrót do szkoły nigdy nie jest łatwy. A gdyby tak potraktować wspólne zakupy wyprawki szkolnej jako motywację do zmiany nastawienia wobec rozpoczęcia nauki? W końcu nikt nie powiedział, że ołówki, długopisy i zeszyty mają służyć wyłącznie do pomocy przy nauce. Dobór odpowiednich akcesoriów, czy wyposażenie pokoju w nowe gadżety, powinno sprzyjać nie tylko pogłębianiu wiedzy, ale także rozwoju kreatywności i zabawie. Sprawdźcie, co kupić, aby dziecko chętniej przysiadało do odrabiania lekcji oraz jak zadbać o jego zdrowie i samopoczucie podczas nauki.

Co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce?

Szkolna wyprawka to temat rzeka. Trudno jednym tchem wymienić, co jest potrzebne podczas roku szkolnego, a w sklepach pojawiają się kolejne nowości. Za czasów Waszych babć wystarczyły czyste kartki papieru i przyrządy do pisania. Dzisiaj macie do wyboru całą gamę interesujących akcesoriów, przyciągających wzrok nie tylko dzieci. Ich posiadaczami bardzo chętnie zostają dorośli, którzy chcą wprowadzić nieco pozytywnej energii do swojego miejsca pracy.

Co zatem powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej? Obok zeszytów i najróżniejszej maści długopisów, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na plecaki oraz wyposażenie pokoju, w którym dziecko będzie odrabiać lekcje. Warto pamiętać również o elektronice, a ta coraz częściej przydaje się w codziennej pracy Waszej pociechy. Szczególnie w czasie, kiedy lekcje prowadzone są w sposób zdalny. Sprawdźcie, w co najlepiej zainwestować, aby ułatwić, ale też umilić dziecku naukę.

Artykuły papiernicze dla ucznia

Artykuły papiernicze to podstawa szkolnej wyprawki. W jej skład wchodzą zarówno zeszyty, notesy, terminarze, jak i długopisy, pióra, ołówki i akcesoria w postaci temperówek, gumek do ścierania, wkładów, nabojów czy atramentu. Ale nie tylko. Jeśli chcecie, by zeszyty i podręczniki Waszego dziecka nie niszczyły się, warto pomyśleć o foliowych okładkach bądź eleganckim papierze.

Nadal modne i przydatne pozostają fantazyjne naklejki na dane dziecka, które ułatwiają nauczycielom identyfikację sprawdzanych po lekcjach zeszytów. W samej kwestii brulionów, przeznaczonych na notatki oraz kształtowanie charakteru pisma, wybór nie jest łatwy. W sklepie znajdziecie nie tylko zwykłe zeszyty w formacie A5, ale także większe wersje, np. B5 czy A4. Ponadto są jeszcze różne ich rodzaje: notatniki, kołozeszyty na spirali ułatwiającej przerzucanie kartek, a także różne opcje mieszane, łączące w sobie funkcję zeszytu, kalendarza i brudnopisu.

Nie zapominajcie także o przyrządach, które wesprą dzieciaka w porządkowaniu jego miejsca pracy. Zszywacz, dziurkacz, korektor, zakreślacze, cienkopisy w różnych kolorach, karteczki samoprzylepne, teczki i organizery na dokumenty, nie tylko pomogą uzupełnić szkolną wyprawkę, ale też utrzymać ład na biurku i w szafkach przeznaczonych na szkolne przybory. Przy okazji warto sięgnąć po rozbudowane organizery biurkowe, pozwalające na wygodne umieszczenie w nich długopisów, kredek, farb i wszelkich papierów.

Elektronika do nauki

Do efektywnego uczenia się przydatna jest także elektronika. Zaczynając od starego, dobrego kalkulatora, kończąc zaś na tablecie, w którym Wasze dziecko stworzy wypracowanie i prześle je mailem do nauczyciela. Producenci oferują całe mnóstwo przeróżnych gadżetów, wśród nich są mniejsze i większe laptopy, ekrany z rysikami do tworzenia grafik, e-booki i smartfony, które mogą okazać się przydatnym wsparciem w nauce każdego ucznia. Ne można używać ich w czasie lekcji, ale podczas przerw już na ogół tak, a właśnie wtedy pozwalają one doczytać materiały do egzaminu czy sprawdzianu. Co jeszcze wchodzi w skład wyprawki szkolnej?

W dobie nauki przez internet, niezbędny jest dobrej jakości sprzęt. Komputer stacjonarny, czy też laptop, powinny być wyposażone w najnowsze oprogramowanie oraz specjalne aplikacje i pomoce naukowe, dedykowane użytkownikom komputerów. Dzięki nim dziecko nauczy się języka obcego, poszerzy słownictwo lub poćwiczy matematykę. Znajdziecie tego typu urządzenia w wielu sklepach. Jeśli Wasz budżet pozwala na dodatkowe wydatki, chcecie uprzyjemnić naukę w domu, zainwestujcie w niewielki projektor, który posłuży do wyświetlania treści na ścianie czy opuszczanym ekranie.

Pokój ucznia

Zatroszczcie się także o sprzyjające warunki w pokoju, gdzie dziecko odrabia lekcje. Najważniejsze, by w pomieszczeniu nie było zbyt dużo mebli oraz by wpadało do niego naturalne światło. Poza tym zainwestujcie w dopasowane do wysokości dziecka biurko oraz krzesło, które zadba o odpowiednią postawę podczas pracy. Na biurku czy stoliku powinno być wydzielone miejsce na elektronikę, odpowiednio dobraną lampkę, wszelkie przybory do pisania i rysowania oraz strefa na przekąski i napój. Najlepiej, by biurko miało dodatkowo wysuwaną półkę, gdzie schowacie zeszyty i podręczniki.

Ciekawą opcją są także tablica korkowa, na której znajdą się najważniejsze zapiski, kalendarz oraz sentencje motywacyjne, a także organizer do pomieszczenia wszystkich akcesoriów biurowych. Przyda się z pewnością również podkładka na laptopa, dzięki której łatwiej będzie regulować wysokość i kąt nachylenia urządzenia. Jeśli nauka przyjmuje formę zdalną, pomyślcie o kwiatach mających właściwości filtrujące i nawilżaczu powietrza. Uzyskacie dzięki niemu odpowiednią wilgotność sprzyjającą dobremu samopoczuciu. Wyprawka szkolna to także zegarek, ponieważ warto uczyć dzieci punktualności od najmłodszych lat.

Wreszcie niezbędnikiem każdego dziecięcego pokoju do nauki będzie odpowiednio dopasowany regał na książki, zabawki i pamiątki. Pamiętaj, że nie może być on zbyt wysoki i ciężki. Najistotniejsze jednak jest jego zabezpieczenie przed przewróceniem. Zanim wspólnie poukładacie na nim ulubioną literaturę i bibeloty, przykręć mebel do ściany. W ten sposób wzmocnicie jego konstrukcję i zminimalizujecie ryzyko wypadku.

Wszystkie polecane produkty znajdziesz na https://www.empik.com/back-to-school.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje