sobota, 13 marca 2021 07:18

"Bardzo mi przykro, ale Wielkanoc ponownie spędzimy w wąskim gronie"

Autor Mirosław Haładyj
"Bardzo mi przykro, ale Wielkanoc ponownie spędzimy w wąskim gronie"

W czwartek Adam Niedzielski został zapytany, czy przed Wielkanocą możemy się spodziewać wprowadzenia obostrzeń na poziomie ogólnopolskim w związku z epidemią koronawirusa.

W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej pytań, w związku ze zbliżającą się Wielkanocą. Zdaniem pulmonologa oraz kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Barlickiego w Łodzi, profesora Piotra Kuny, który w piątek był gościem Radia Zet, najbliższe święta spędzimy w reżimie sanitarnym.

– Bardzo mi przykro, ale Wielkanoc ponownie spędzimy w wąskim gronie. Proszę pamiętać, że rok temu było 500 zakażeń. W tym roku można spodziewać się 15-20 tys. zakażeń. Myślę, że będziemy musieli pozostać w domach

– powiedział Gość Radia ZET.

W czwartek Adam Niedzielski na pytanie, czy przed Wielkanocą możemy się spodziewać wprowadzenia obostrzeń na poziomie ogólnopolskim, odpowiedział:

– Prowadzimy wewnętrznie dyskusję nad tym, czy już ta skala zachorowań powinna powodować podejmowanie takich decyzji ogólnopolskich czy jednak w jakiś sposób jeszcze dopuszczać regionalizację.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Radio ZET
Fot.: Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje