czwartek, 6 maja 2021 14:33

Bezpłatne treningi biegowe w Niepołomicach - „O.S.A. w trampkach”

Autor Marzena Gitler
Bezpłatne treningi biegowe w Niepołomicach - „O.S.A. w trampkach”

Stowarzyszenie "Niepołomice Biegają" zaprasza na bezpłatny biegowy program treningowy dla początkujących - „OSA w trampkach”. Program będzie trwał od maja do października – w każdy czwartek, bez względu na pogodę.

Treningi pod hasłem „O.S.A. w trampkach” cieszyły się dużym powodzeniem w 2020 roku, kiedy to na bezpłatne zajęcia zostały zaproszone osoby zupełnie początkujące, zaczynające przygodę z bieganiem od zera. Treningi rozpoczęto od marszobiegów przeplatanych truchtaniem, następnie przyszły pierwsze sukcesy związane z dłuższymi biegowymi odcinkami, wreszcie pokonywaniem dystansów 5 czy 10 km. Wszystko pod okiem doświadczonego trenera, Ilyi Markova, który tak potrafił dobrać ćwiczenia i obciążenia treningowe, by pierwsze kroki biegowe były zdrowe i bezpieczne.

Wiele z tych osób, które przyszły na pierwszy trening w czerwcu 2020 r., nadal uczestniczy w zajęciach grupy "Niepołomice Biegają", nie wyobrażając sobie już teraz życia bez kilku treningów biegowych w tygodniu.

"Myślisz, że dla Ciebie jest to niedostępne? Że przygodę z bieganiem zaczynają ludzie wysportowani, z idealną sylwetką? Otóż nie! Nie musisz się niczego obawiać. Wystarczy, że chcesz odkryć swoje możliwości, być blisko natury i poznać ciekawych ludzi! Udowodniły to już zeszłoroczne "OSY". Każdy może być jak „O.S.A. w trampkach”, czyli O - osobą, S - sportowo, A - aktywną!" - zachęcają organizatorzy.

Treningi dla początkujących startują od maja. - Zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18.15 na Arenę Lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej nr 1 na ulicy Szkolnej 3 w Niepołomicach (bez względu na pogodę) - informują.

Więcej informacji: www.niepolomicebiegaja.pl i www.facebook.com/niepolomicebiegaja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje