poniedziałek, 27 września 2021 14:02

Policjanci dzień i noc biegali po Uzborni

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci dzień i noc biegali po Uzborni

23 września w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku przedstawiciele Fundacji AUXILIUM w obecności Komendanta insp. Bogusława Chmielarza złożyli podziękowania funkcjonariuszom brzeskiej komendy za zaangażowanie i udział w „24 H charytatywnym biegu górskim Uzbornia-Bochnia", który odbył się z 18 na 19 września. Wręczono okolicznościowe medale oraz statuetkę. Bieg ten miał przede wszystkim na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Auxillium. W imprezie brali udział m.in. funkcjonariusze brzeskiej komendy, którzy wykorzystali w ten sposób swój wolny czas na pomoc potrzebującym.

Z 18 na 19 września na wzgórzu Uzbornia w Bochni, odbył się "24 H charytatywny bieg górski Uzbornia-Bochnia". Wydarzenie to jest nowym projektem Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży - Auxilium. Bieg ten miał przede wszystkim na celu zbiórkę pieniędzy, m.in. poprzez wpisowe, na rzecz podopiecznych tej fundacji, tj.  m.in. o pokrycie kosztów rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Punktualnie o godzinie 11:00 dwanaście sześcioosobowych drużyn rozpoczęło 24-godzinny bieg, którego trasa przebiegała przez bocheńskie wzgórze Uzbornia. Uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania crossową trasę wiodącą w większości po ścieżkach, na których biegaczom nieustannie towarzyszył piach, błoto, wystające konary drzew, skarpy i uskoki.

Do akcji włączyli się w swym wolnym czasie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Po zakończonym biegu  wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni z siebie.  Największą nagrodą jest to, że we właściwym miejscu i we właściwym czasie mogą pomóc drugiemu człowiekowi w myśl hasła - ,,Pomagamy i chronimy”.

Inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje