piątek, 1 grudnia 2023 14:20

Bliżej budowy nowej kładki nad Dunajcem, w pobliżu zamku w Melsztynie

Autor Marzena Gitler
Bliżej budowy nowej kładki nad Dunajcem, w pobliżu zamku w Melsztynie

Z pieniędzy od wojewody małopolskiego, przyznanych gminie Zakliczyn na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wyremontowany został odcinek drogi gminnej w Wesołowie. Inwestycja ta otwiera drogę do wybudowania kładki nad Dunajcem.

Koszt położenia nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku 1,1 km, wykonania zjazdów do dróg wewnętrznych oraz poboczy to 957 tys. zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 761 tys. zł. Wyremontowana droga prowadzi na stary most oraz w kierunku ścieżki rowerowej EuroVelo. Dzięki tej inwestycji przybliżyła się budowa kładki nad Dunajcem, która umożliwiałaby ruch pieszych i rowerzystów w kierunku Melsztyna.

Nową, potrzebna inwestycję zapowiada burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. - Odnowienie drogi w Wesołowie umożliwi rozpoczęcie prac przygotowawczych w celu wybudowania kładki nad Dunajcem dla pieszych i rowerzystów w kierunku drogi wojewódzkiej nr 980 oraz zamku w Melsztynie. Kładka powstanie w miejscu dawnego mostu. Na razie zlecimy opracowanie dokumentacji projektowej – informuje burmistrz. - Obliczamy, że wykonanie projektu technicznego będzie kosztowało około 400 tys. zł, natomiast całe zadanie około 10 mln zł. Będziemy starać się o środki zewnętrzne - zapewnia.

Warto dodać, że trwa procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy innej inwestycji w Wesołowie – budowy chodnika przy drodze powiatowej od skrzyżowania z ul. Grabina w Zakliczynie do skrzyżowania z drogą gminną przy sklepie w tej miejscowości. Chodzi o odcinek ok. 800 metrów. Powiat tarnowski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał na to zadanie 1,8 mln zł.

Inf. i fot. UG Zakliczyn

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka