piątek, 7 sierpnia 2020 12:12

Bochnia: 310 tys. zł dla powiatu w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia: 310 tys. zł dla powiatu w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Powiat Bocheński otrzymał 310 tys. zł. na realizację trzech projektów w ramach naboru wniosków z programu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet społeczny. Bezpieczny dom”.

W wyniku rozstrzygnięcia naboru Dom Pomocy Społecznej otrzymał 250 tys. wsparcia, Dom Dziecka 50 tys., a Ośrodek Interwencji Kryzysowej 10 tys. zł. W ramach tego przewiduje się doposażenie placówek w sprzęt i wyposażenie niezbędne do walki z epidemią  COVID 19 i jej skutkami.

Zakupiony zostanie m.in. aparat do dekontaminacji pomieszczeń, namiot, parawan medyczny, oczyszczacze powietrza, maty dezynfekcyjne czy lampy bakteriobójcze. Nabyte zostaną także środki ochrony indywidualnej w tym m.in. maseczki, rękawiczki, kombinezony, fartuchy, czepki, gogle, fartuchy ochronne, ochraniacze na buty czy płyny do dezynfekcji.

Dodatkowo w Domu Pomocy Społecznej w Bochni środki przeznaczone zostaną na zapewnienie mieszkańcom i personelowi placówki miejsc noclegu, izolacji, odbywania kwarantanny. W Domu Dziecka w Bochni planuje się adaptację 2 pomieszczeń w części przyziemnej budynku z przeznaczeniem na pomieszczenia izolacji i odbywania kwarantanny oraz stworzenie punktu natryskowego.

– Efektem realizacji zadań będzie stworzenie w tych  placówkach opieki całodobowej oraz odpowiednich warunków do mieszkania, pobytu czy pracy w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19

podsumowuje Ryszard Drożdzak Wicestarosta.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje