piątek, 11 września 2020 11:21

Bucze i Wokowice. Te małżeństwa wychowały wszystkie swoje dzieci na wzorowych żołnierzy

Autor Emilia Gara
Bucze i Wokowice. Te małżeństwa wychowały wszystkie swoje dzieci na wzorowych żołnierzy

Dwie pary rodziców z gminy Brzesko zostały uhonorowane srebrnymi medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju” nadanymi przez Ministra Obrony Narodowej. Odznaczenia jest przyznawane są za wychowanie przynajmniej trójki dzieci na wzorowych żołnierzy.

Medale otrzymali Zofia i Stanisław Synowcowie z Bucza oraz Zofia i Stanisław Kargolowie z Wokowic. Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Miejskiego. Medale w imieniu MON wręczał wojskowy komendant uzupełnień ppłk Piotr Warecki. Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha ufundował odznaczonym okolicznościowe upominki. Składając gratulacje przekazał im gratulacyjne list wraz z bukietami kwiatów.

Państwo Kargolowie wychowali trzech wzorowych żołnierzy. Każdy z nich wojskową służbę pełnił w innej formacji – w 33. Batalionie Radiotecznicznym w Radzionkowiem, w zgorzeleckim 1. Pułku Chemicznym oraz  w warszawskim 1. Pułku Samochodowym.

Wszyscy trzej synowie państwa Synowców byli żołnierzami tego samego rodzaju Sił Zbrojnych RP – Marynarki Wojennej. I chociaż wszyscy pływali i latali pod biało-czerwoną banderą, to każdy z nich stacjonował w innym miejscu – Gdańsku, Gdyni i Darłowie.

Inf. i fot.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje