środa, 30 grudnia 2020 11:47

Czterysta osób uciekło z kurortu pod osłoną nocy. Wszystko przez koronawirusa

Autor Mirosław Haładyj
Czterysta osób uciekło z kurortu pod osłoną nocy. Wszystko przez koronawirusa

Jak podaje portal gazeta.pl około czterystu obywateli Wielki Brytanii postanowiło potajemnie opuścić szwajcarski kurort narciarski Verbier. Jak się okazało powodem był koronawirus.

Ucieczce winne okazały się przepisy, które znowelizowano w związku z odkryciem nowej, bardziej zaraźliwiej mutacji koronawirusa, która szerzy się na Wyspach Brytyjskich. Okazało się, że według wprowadzonych obostrzeń wszyscy brytyjscy turyści od 21 grudnia muszą poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie. W ten sposób w kurorcie Verbier, który jest popularny wśród Brytyjczyków, izolacji miało zostać objętych około 400 osób. Turyści mieli jednak inne plany.

O ucieczce hotelarze dowiedzieli się rano, kiedy goście nie odebrali spod drzwi przygotowanych posiłków. Portal gazeta.pl przytacza wypowiedź przedstawiciela gminy Jean-Marc Sandoza, który powiedział dla "Guardiana", że wielu spośród turystów "pozostało w kwarantannie przez jeden dzień, a później uciekli pod osłoną nocy". Angielska gazeta zaznacza, że turyści zdecydowali się opuścić kurort, mimo ryzyka zapłacenia grzywny w wysokości ponad 8,3 tys. funtów. Ponadto, "niektórzy po ucieczce próbowali wręcz odzyskać pieniądze za pobyt".

Ucieczka Anglików wywołała w Szwajcarii kontrowersje. Sprawiła też, że każda osoba porozumiewająca się biegle po angielsku stała się potencjalnie podejrzana.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: gazeta.pl
Fot.: ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje