piątek, 17 stycznia 2020 15:01

Czym zajmuje się otolaryngologia?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym zajmuje się otolaryngologia?

Poradnia otolaryngologiczna wyleczy zarówno ból ucha, jak i zaburzenia równowagi. Jedna z ważniejszych dziedzin medycyny, jeśli można którąś uznać za mniej ważną. Sprawdź kiedy udać się do otolaryngologa.

Jakie choroby leczy otolaryngolog?

Wspomniany ból ucha ma wiele przyczyn, dlatego leczeniem podobnych przypadków zajmuje się specjalny dział medycyny otolaryngologia. Oto lista problemów, w przypadku wystąpienia których należy zgłosić się to otolaryngologa:

  • Pogorszenie słuchu, szumy uszne, obce ciało w uchu,
  • Zawroty głowy, zaburzenia równowagi,
  • Ból zatok, przewlekły nieżyt nosa, polipy w nosie, skrzywiona przegroda nosowa, częste krwawienie z nosa, ciało obce w nosie, chrapanie,
  • Bezdech senny, trudności z połykaniem, problemu z głosem, podejrzenie nowotworu.

Jakie zabiegi przeprowadza otolaryngolog?

  • Leczy zburzoną drożność nosa,
  • Neutralizuje chrapanie i bezdech senny,
  • Powstrzymuje nawrotowe krwawienie z nosa,
  • Eliminuje obecność przewlekłych zmian w nosie, jamie ustnej oraz gardle – na przykład usuwanie brodawczaków, włókniaków czy wyrośli.

Jak wygląda pierwsze badanie lekarskie u otolaryngologa?

Laryngolog lub otolaryngolog dzięki wziernikowi sprawdza stan ucha środkowego oraz błony bębenkowej. Dodatkowo ocenia poziom drożności trąbki słuchowej dzięki specjalistycznym testom. Nos natomiast badany jest za pomocą oglądaniu przedniego odcinka jamy nosowej przez wziernik. Szpatułką następnie dokładnie bada gardło oraz jamę ustną. Gdy jakieś symptomy go zaniepokoją, zleca dodatkowe badania.

Gdzie znaleźć dobrego laryngologa?

Najlepiej wśród opinii znajomych czy na forach internetowych. Jeśli dany lekarz na dobre opinie na portalach, to z pewnością dzięki swojemu profesjonalizmowi. Można sprawdzić opinie i ceny na stronach przychodni na przykład wpisując „centrum medyczne kraków” w wyszukiwarkę. Następnie filtrując wyniki należy znaleźć odpowiednie miejsce i udać się na wizytę.

Ile kosztuje wizyta u otolaryngologa?

Ceny wahają się w zależności od miasta, opinii o lekarzu oraz daty. Jednak określić można, iż pierw3sza wizyta u otolaryngologa to będzie kosz około 120 do 200 zł. Oczywiście nie cena powinna być decydująca podczas wyboru lekarza, lecz opinie o jego leczeniu. Lepiej wydać raz 150 zł u wysoko ocenianego lekarza, niż wybrać taniego za 100 zł i później dopłacać 150 zł u lepszego.

Kiedy należy udać się do otolaryngologa?

Tak jak w przypadku każdego innego lekarza. Jeśli zauważycie u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, które opisaliśmy wyżej – niezwłocznie należy skontaktować się z przychodnią CMP KRAKÓW.

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje