czwartek, 10 marca 2022 12:30

Dobczyce: Będzie pierwszy plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

Autor Joanna Obajtek
Dobczyce: Będzie pierwszy plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

Pierwszy w naszej gminie integracyjny plac zabaw powstanie jeszcze w tym roku na os. Jagiellońskim w Dobczycach. Gmina Dobczyce pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Budowa placu zabaw pozwoli na poprawę jakości życia dzieci z niepełnosprawnością oraz wspierać będzie ich aktywizację. Plac zabaw ma być przestrzenią do nawiązywania nowych znajomości i miejscem świetnej zabawy. Możliwe to będzie dzięki m.in. zniwelowaniu barier architektonicznych i specjalnemu przystosowaniu sprzętów.

- Jest to odpowiedź na oczekiwania rodziców. Brak odpowiedniej oferty uniemożliwiał dzieciom z niepełnosprawnością swobodne korzystanie i zabawę na placach zabaw. Wierzę, że miejsce, które wkrótce powstanie w Dobczycach zaspokoi oczekiwania najmłodszych i pozwoli w pełni cieszyć się z wszystkich jego atrakcji - mówi burmistrz Tomasz Suś. - Dziękuję za zaangażowanie w realizację tego działania radnemu Piotrowi Goduli.

Gmina Dobczyce jest obecnie na etapie wyłonienia wykonawcy budowy placu zabaw. Przewidywany termin realizacji tej inwestycji to lipiec tego roku.

Projekt realizowany przy współpracy z LGD Turystyczna Podkowa współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Fot. pixabay

Myślenice - najnowsze informacje