wtorek, 14 stycznia 2020 11:57

Dwieście lat dla stulatka z Gorzenia Dolnego!

Autor Katarzyna Domagała
Dwieście lat dla stulatka z Gorzenia Dolnego!

Pan Stanisław Wójtowicz to jeden z najstarszych mieszkańców Gminy Wadowice. 7 stycznia obchodził stulecie swoich urodzin. Życzenia złożył mu sam Burmistrz Wadowic

Pan Stanisław dołączył do zacnego grona stulatków z Gminy Wadowice. Jak na stulatka, jest w bardzo dobrej formie fizycznej i psychicznej. Narzeka trochę na nogi, ale za to wzrok ma doskonały! Codziennie czyta gazetę bez okularów. Z okazji stulecia urodzin Panu Stanisławowi życzenia złożył sam burmistrz Bartosz Kaliński.

„Panie Stanisławie jeszcze raz wszystkiego co najlepsze dla Pana i dla wszystkich bliskich Pana sercu, zwłaszcza dla wnuków i prawnuków.” – napisał na swoim profilu facebookowym Bartosz Kaliński.

Warto dodać, że według polskiego prawa osobom, które skończyły 100 lat przysługuje tzw. świadczenie honorowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie wynosi ono 4003,88 zł. Świadczenie przyznaje prezes ZUS z chwilą ukończenia stu lat. Stulatkowie nie muszą składać w tej sprawie żadnego wniosku. Jednak nie każdy polski stulatek otrzymuje świadczenie z ZUS. Nie przysługuje ono osobom uprawnionym do świadczenia z tytułu osiągnięcia setnych urodzin, wypłacanego przez inne organy, np. KRUS, MON czy MSW.

Info: UM Wadowice

Foto: UM Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje