czwartek, 8 kwietnia 2021 08:07

Dworzec autobusowy w Tarnowie zamknięty. Jak radzą sobie przewoźnicy?

Autor Aleksandra Tokarz
Dworzec autobusowy w Tarnowie zamknięty. Jak radzą sobie przewoźnicy?

Tylko jeden prywatny przewoźnik korzysta z dworca autobusowego przy ul. Dworcowej i będzie to czynił do końca kwietnia. Pozostali przenieśli się na węzeł przesiadkowy Kochanowskiego – Chyszowska lub zabierają pasażerów z nowego przystanku przy ul. Do Huty, obok parkingu park&ride.

Według informacji z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, z dworca autobusowego przy ul. Dworcowej korzysta tylko jeden lokalny przewoźnik, który realizuje połączenia m.in. do Tarnowca i Tuchowa. Ma tam zostać do końca kwietnia.

Przypomnijmy, po tym jak właściciel dworca autobusowego, firma Mądel, wypowiedziała umowy najmu korzystającym z jej terenu przewoźnikom, miasto postanowiło udostępnić firmom przewozowym dwa miejsca. Jeden to węzeł przesiadkowy Kochanowskiego – Chyszowska, z którego korzysta obecnie około 25 prywatnych przewoźników. Realizują oni połączenia do miejscowości w regionie. Drugi przystanek dla autobusów to zatoka przy ul. Do Huty. Tam poszerzono pętlę, aby pojazdy się mogły się wyminąć i położono nową nawierzchnię. Firmy przewozowe korzystają z tych dwóch miejsc za symboliczną opłatą – 5 groszy za każde zatrzymanie się w danym miejscu.

Właścicielem terenu i dworca autobusowego jest firma Mądel, która korzystającym z niego przewoźnikom wypowiedziała umowy z dniem 1 kwietnia br.

Tarnów bez dworca autobusowego! Przewoźnicy mają miesiąc, by znaleźć nowy przystanek
Właściciel tarnowskiego dworca, firma Mądel, wypowiedziała umowy o korzystaniu z obiektu przewoźnikom, zarówno lokalnym, jak i tym z innych miejscowości. Mają miesiąc, by znaleźć nowy przystanek. Oznacza to, że Tarnów został bez autobusowego dworca z “prawdziwego zdarzenia”.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje