wtorek, 27 października 2020 06:47

Dziś wojsko wyjdzie na ulice pomóc policji! Chodzi o manifestacje?

Autor Mirosław Haładyj
Dziś wojsko wyjdzie na ulice pomóc policji! Chodzi o manifestacje?

Rzecznik rządu przypomniał, że analogiczne decyzje były wydane wiosną tego roku.

W poniedziałek (26 października) w Monitorze Polskim zostało opublikowane Zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji.Wchodzi ono w życie we wtorek (27 października).

– W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego

czytamy w dokumencie.  

Decyzję o wprowadzeniu zarządzenia skomentowało na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej:

Odpowiadając na komentarze ws. wsparcia Policji przez Żandarmerię informujemy, że taka pomoc była udzielana również podczas 1 fali epidemii. To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny.

Informację skomentował również rzecznik rządu Piotr Müller, który przypomniał, że analogiczne decyzje były wydane wiosną tego roku.


W związku z sensacyjnymi nagłówkami dotyczącymi wsparcia Policji przez Żandarmerię Wojskową w zakresie działań związanych z COVID-19 przypominam, że analogiczne decyzje były wydane wiosną tego roku.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Monitor Polski
Fot.: Twitter/ Żandarmeria Wojskowa

Polska

Polska - najnowsze informacje