środa, 14 października 2020 07:00

Efektywna nauka pływania

Autor Artykuł sponsorowany
Efektywna nauka pływania

O tym, jak wiele zalet niesie ze sobą regularne pływanie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Rozwój mięśni, poprawa wydolności płuc i ogólnej kondycji to tylko kilka z korzyści. Żeby poczuć się komfortowo w wodzie należy jednak na początek nauczyć się pływać. Jak więc zrobić to szybko i skutecznie?

Bezpieczeństwo to podstawa

Pływanie to sport i rozrywka w jednym. Bez względu na to czy pływamy w jeziorze, morzu czy też w basenie - niezbędne są odpowiednie umiejętności, dzięki którym będziemy w wodzie bezpieczni. Nie ma co do tego wątpliwości, w końcu wypadki w wodzie nie zdarzają się wcale tak rzadko. Co więcej, dotyczą one zarówno dorosłych, jak i dzieci. Specjaliści często biją na alarm, że jednym z czynników przyczyniających się do utopień jest przecenianie własnych umiejętności, a także w przypadku, kiedy chcemy komuś pomóc - nie wiemy jak zrobić to poprawnie i bezpiecznie, w efekcie czego sami narażamy siebie na niebezpieczeństwo. Można oczywiście próbować samodzielnie nauczyć się pływać, czy też uczyć tej sztuki swoje dzieci. Czy jednak jest to najlepsze wyjście? Tylko profesjonalny instruktor, który posiada doświadczenie w tym zakresie jest w stanie nauczyć nas pływać tak, żebyśmy czuli się w wodzie pewnie i bezpiecznie.

Odpowiednia technika, większy komfort

Ucząc się pływania samodzielnie, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad stosowaną techniką oraz wykonywaniem właściwych ruchów, tylko robimy to instynktownie. I być może jesteśmy w stanie utrzymać się na wodzie, ale szybko się męczymy, a pływanie przestaje być przyjemnością. Instruktor nauczy najbardziej popularnych stylów pływania krok po kroku, skupiając się na właściwej technice, dzięki której mięśnie są odpowiednio angażowane, a my odczuwamy większy komfort i radość z pływania. Co z kolei przekłada się na to, że jesteśmy w stanie pokonywać dłuższe, wodne dystanse. Podczas nauki pływania z instruktorem można być pewnym, że każdą poszczególną umiejętność będziemy ćwiczyć tak długo aż opanujemy ją do perfekcji. Kurs oczywiście nie ogranicza się tylko do nauki samej czynności pływania, ale także zasad bezpiecznego zachowania nad wodą oraz o tym jak pomóc osobie, która tonie, co jest dodatkową zaletą. Na jakie zajęcia w szkole pływania powinniśmy się zdecydować? Najlepiej wybierać małe grupy (uwaga instruktora nie będzie rozproszona) lub jeśli wolimy - zdecydować się na indywidualne lekcje. Każda forma posiada swoje zalety, w przypadku zajęć grupowych jest to lepsza motywacja (chęć rywalizacji z innymi kursantami), zaś w trakcie lekcji indywidualnych uwaga szkoleniowca jest skupiona tylko na jednej osobie.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Kto może zdecydować się na naukę w szkole pływania? I tu niespodzianka - jest to świetny sport w każdym wieku! Warto zapisać na kurs dzieci już od 4 roku życia, jak wiadomo im pociecha jest młodsza, tym zazwyczaj postępy są szybsze. Nie należy więc odkładać tej decyzji i zachęcać do nauki już przedszkolaki, co wpłynie także pozytywnie na ich rozwój - choćby układu krążenia i oddechowego. Oczywiście istnieje wiele osób dorosłych, które nie potrafią pływać. Czasami jest to po prostu kwestia braku czasu, ale zdarza się też, że jest to spowodowane lękiem przed wodą lub traumą z dawnych lat. Co można doradzić takim osobom? Skorzystanie z pomocy profesjonalnego instruktora, który pomoże przezwyciężyć strach oraz pokarze że pływanie to przede wszystkim przyjemność. Warto się na to zdecydować, w końcu wypoczywając nad wodą czy zabierając dzieci na basen, na pewno czujemy się o wiele lepiej, potrafiąc pływać - wiemy że w sytuacji niebezpiecznej jesteśmy w stanie pomóc naszym bliskim. I przede wszystkim - w końcu możemy przyłączyć się do wodnych szaleństw!

Szkoła Pływania - Nowy Sącz, Chełmiec

Instruktor pływania: Emil Siedlarz
Kontakt: 887733552
Strona internetowa: www.emilsiedlarz.pl
Facebook: nauka pływania Nowy Sącz, Chełmiec
Cennik: Chełmiec, Nowy Sącz

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje