czwartek, 2 września 2021 12:48

Ekstremalna Małopolska Tour w Wadowicach!

Autor Głos 24
Ekstremalna Małopolska Tour w Wadowicach!

Sound of Gravity czyli spektakularne, pełne adrenaliny, pirotechniki, muzyki i wysokich lotów widowisko już 12 września w Wadowicach! Wszystko to z okazji wielkiego święta rowerzystów – Małopolska Tour,

Wspomniane ekstremalne show będzie finałową atrakcją, która zakończy cały tegoroczny cykl Małopolska Tour. W Wadowicach odbędzie się także tradycyjnie rajd rowerowy z atrakcyjnymi start pack`ami dla startujących, liczne pokazy, zabawy i konkursy wśród  których będzie można wygrać m.in. przelot balonem! Będziemy mogli spróbować jazdy na pumptracku czy ogromnych bicyklach. Dla najmłodszych przewidziano rowerowy Kids Race oraz atrakcyjną strefę zabaw!

Start rajdu i wszystkich atrakcji wraz ze strefą wystawienniczą przewidziano na godzinę 12:00. Natomiast o godzinie 17:30na ogromnym torze typu BIG AIR rozpocznie się ekstremalne widowisko Sound of Gravity czyli ewolucje na ogromnych wysokościach zsynchronizowane z pirotechniką i muzyką! To właśnie tutaj zawodnicy na rowerach MTB i BMX pokażą że grawitacja nie ma znaczenia!

Podczas pokazów będziemy świadkami skoków synchronicznych, a także zawodów: team contest i best trick! Zespół Sound of Gravity składający się z 20-stu zawodników przygotował także wiele innych niecodziennych punktów programu jak jedyny w Europie „pociąg” składający się z podwójnych salt! Możliwe że pojawi się próba wylądowania pierwszego w Europie potrójnego salta na rowerze MTB w wykonaniu Przemka Abramowicza. Młody wrocławianin był bliski tego wyczyny podczas pokazów w roku 2019 w Lublinie, niestety tam się nie udało. Może spróbuje w Wadowicach?! Na skoczni zaprezentują się także niesamowicie Dawid i Szymon Godziek, którzy od wielu lat należą do światowej czołówki! Wszystko to co zobaczymy będzie odbywać się na wysokości drugiego piętra!

To będzie prawdziwe święto dla fanów sportów ekstremalnych, nowoczesnej i oryginalnej rozrywki! Część pokazowa została podzielona na dwie części – pierwsza podczas światła słonecznego i druga przy blasku jupiterów! Zapraszamy także na końcowy pokaz pirotechniczny, który został wyreżyserowany specjalnie na potrzeby Sound of Gravity. W Wadowicach zostanie on urozmaicony występem The Rebel Chicks

Posłuchamy także dobrej muzyki. Na pokazach Sound of Gravity towarzyszyć będą nam utwory zespołu QUEEN, które będzie miksował DJ T-Storm!

Małopolska Tour wraz z pokazami Sound of Gravity to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów i amatorów sportów ekstremalnych, rowerowych i doskonałej muzyki! Małopolskie wydarzenie z pewnością zapadnie w pamięci! Wstęp na wydarzenie jak i udział w rajdzie rowerowy jest bezpłatny!

HARMONOGRAM

10:00 odbiór numerków startowych i start packów

12:00 start rajdu rowerowego i otwarcie miasteczka Małopolska Tour

13:30 Bicykl Freestyle

16:00 Kids Race

17:30 Sound of Gravity – sesja dzienna

18:15 Spektakl Historia Rowerów

18:30 Finałowy pokaz dirt jumpingu

19:00 Sound of Gravity – sesja nocna

Wydarzenie jest organizowane oraz finansowane przez Województwo Małopolskie. Realizatorem wydarzenia jest Fundacja Sfera.

Sport

Sport - najnowsze informacje