niedziela, 21 kwiecień 2019 12:12

Gmina Myślenice otrzyma 700 tys. zł na remont drogi w Krzyszkowicach

Napisał

Ministerstwo Infrastruktury przyzna Gminie Myślenice dofinansowanie w kwocie prawie 700 tys. zł na remont drogi gminnej nr K540269 w Krzyszkowicach. Pozyskane środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Już możemy się oficjalnie pochwalić, że kolejne środki rządowe trafią do Gminy Myślenice. Prawie 700 tys. zł zasili nasz budżet z Funduszu Dróg Samorządowy na remont drogi w Krzyszkowicach. Ta kwota sfinansuje ten remont w 65%, natomiast pozostałą część zainwestujemy z własnych środków. Serdecznie dziękuję premierowi za przyznanie tych środków oraz radnym Robertowi Pitali i Andrzejowi Grzybkowi z Krzyszkowic, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania na ten cel – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Resort infrastruktury wprowadził ten program, aby wspomóc samorządy gminne i powiatowe w remontach dróg na swoich terenach.

- Zachowanie sieci drogowej we właściwym stanie i zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niej mieszkańcom jest dla wielu samorządów bardzo trudne. Podstawowym ograniczeniem są niewystarczające środki, jakimi na ten cel dysponują powiaty i gminy. Dlatego, we współpracy z przedstawicielami samorządów i minister finansów Teresą Czerwińską wypracowaliśmy zmiany, które pozwolą na lepsze wykorzystanie wsparcia rządu. Fundusz Dróg Samorządowych, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, umożliwia staranie się o pomoc także biedniejszym samorządom, poprzez uzależnienie dofinansowania od wysokości dochodów – wyjaśnia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, którego resort zajmuje się Funduszem Dróg Samorządowych.

W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg. Rozpoczęcie robót remontowych przewidziane jest w drugiej połowie maja br. i potrwa do końca wakacji. Dlatego w tym miejscu prosimy o wyrozumiałość mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tej drogi.

Info/foto: UMM

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.