poniedziałek, 11 luty 2019 11:39

Bratnia Dusza i sądeczanie dla Lwowa - podsumowanie

Napisała

Całe mnóstwo darów po raz kolejny trafiło do naszych rodaków we Lwowie oraz dzieci z lwowskich sierocińców, dzięki akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Bratnia Dusza, pn. „Podziel się swoją paczką świąteczną z przyjacielem z Ukrainy”. W Centrum Informacji Turystycznej - podczas spotkania z sądeckimi mediami - organizatorzy podsumowali przebieg ostatniego wyjazdu do Lwowa. Patronat Honorowy nad akcją sprawował Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sądeczanie zebrali kartony darów, wśród których znalazły się m.in.: środki higieniczne, odzież, buty, środki higieniczne, opatrunkowe, środki czystości i inne potrzebne artykuły. Były nawet widokówki z życzeniami. W akcję włączyły się zarówno przedszkolaki jak i osoby starsze.

- Akcja ta została zainaugurowana kilka miesięcy temu w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. Dzięki panu prezydentowi Ludomirowi Handzlowi okazała się dużym sukcesem - mówił dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek.

O szczegółach wyjazdu do Lwowa opowiedziała prezes Fundacji Bratnia Dusza, Iwona Romaniak.

- Akcja po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania. Oprócz tego, że zebraliśmy masę wspaniałych rzeczy i podzieliliśmy się tymi rzeczami i sercem, to wspaniali ludzie z Sądecczyzny pojechali ze mną i osobiście wręczyli dary zebrane przez swoje szkoły i instytucje. Jestem im niesamowicie wdzięczna, bo podzielili się oni swoim czasem, brali dzieci na kolana, przytulali, rozmawiali w hospicjum z Polakami – mówiła prezes Fundacji Bratnia Dusza. - Przeżyli oni coś, co bardzo trudno jest opisać słowami. Dali serce, uśmiech, to, co najcenniejsze. Chłopcy spisali się na medal, jestem z nich bardzo dumna - podkreśliła.

Swoimi przeżyciami z pobytu na Ukrainie podzieliła się również obecna na spotkaniu Dorota Wołoszczuk oraz Łukasz i Mateusz - uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych i Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu, którzy brali udział w wyjeździe.

inf. i foto: UM NS

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.