czwartek, 23 maj 2019 19:24

Konwent włodarzy miast i gmin Sądecczyzny. O czym obradowali?

Napisała

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbył się Konwent z udziałem wójtów i burmistrzów z Sądecczyzny oraz Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W spotkaniu wzięli udział także Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Podczas Konwentu rozmawiano głównie na temat inwestycji drogowych. Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Marta Maj przedstawiła informację dotyczące między innymi budowy połączenia DK 87 z DW 969 w Nowym Sączu wraz z budową mostu na Dunajcu oraz na temat budowy Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych w Województwie Małopolskim „VeloMalopolska”.

Wójtowie i Burmistrzowie Powiatu Nowosądeckiego, Starosta Nowosądecki oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza podpisali dokument, odnoszący się do podpisanego w Iwkowej wspólnego stanowiska dotyczącego przebiegu korytarza drogi krajowej DK 75. Czytamy w nim, że podpisujący "w pełni popierają i wyrażają zadowolenie z przyjętego w Iwkowej wspólnego stanowiska jednostek samorządu terytorialnego z dnia 4 kwietnia 2019 roku w sprawie przebiegu korytarza drogi krajowej DK 75".

Kolejnym punktem spotkania było przekazanie informacji na temat projektów Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, którą przedstawił dyrektor WUP Jan Gąsienica-Walczak. Uczestnicy Konwentu podpisali wspólną deklarację współpracy z WUP.
„Wierzymy, że rozwój trwałej długofalowej współpracy w wymiernym stopniu przyczyni się do rozwoju potencjału kapitału ludzkiego w Małopolsce oraz skutecznie zapobiegnie negatywnym skutkom społecznym, związanym z niedostosowaniem kompetencji mieszkańców do sytuacji na rynku pracy…” – można przeczytać w porozumieniu podpisanym przez starostę Powiatu Nowosądeckiego, Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz wójtów i burmistrzów sądeckich gmin oraz Marszałka Województwa Małopolskiego i dyrektora WUP w Krakowie.

Deklaracja dotyczy wzmocnienia współpracy z WUP na rzecz nowych możliwości rozwoju zawodowego osób dorosłych. Zakłada ona na przykład upowszechnianie informacji oraz umożliwianie dostępu do projektów "Kierunek kariera", "Kierunek kariera zawodowa" oraz "Nowy Start w Małopolsce".

Inf. i foto: Powiat Nowosądecki

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.