środa, 04 wrzesień 2019 15:39

Na cmentarzu i na koncercie - sądeckie obchody wybuchu II Wojny Światowej

Napisała

Przed obeliskiem ku czci Żołnierzy Września na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczestnicy patriotycznego spotkania oddali hołd bohaterom wojny obronnej 1939 roku. W imieniu Zarządu i Sejmiku Województwa Małopolskiego wiązankę kwiatów złożyli radni województwa Marta Mordarska i Patryk Wicher.

Uroczystość przy kwaterze Żołnierzy Września rozpoczęła się okolicznościowymi przemówieniami władz samorządowych. Następnie parlamentarzyści, delegacje władz miasta i powiatu, środowiska kombatantów, żołnierze, służby mundurowe i młodzież złożyliwieńce i wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy. 

Uroczystość uświetniła wiązanka pieśni żołnierskich.

Po zakończeniu koncertu uczestnicy udali się do kościoła św. Kazimierza, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. 
 

To niejedyne uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W czwartek, 5 września, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na 252. Koncert u Prezydenta, który wypełni muzyka instrumentalno-wokalna. Początek koncertu w nowosądeckim ratuszu - godz. 18:00. Wstęp wolny.

inf. UMWM, UM NS

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.