piątek, 12 kwiecień 2019 09:42

Lisia Góra: Ziołowo, międzynarodowo, smacznie

Napisała

W ramach pozyskanych środków z Unii Europejskiej wspierające inicjatywy lokalne we wtorek 2 kwietnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brniu odbyły się pierwsze warsztaty związane z dobrodziejstwem ziół w kuchni.

W ramach spotkania uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z nich wykonywała inne potrawy m.in. kuchni włoskiej, indyjskiej, francuskiej i polskiej. W warsztatach wzięły udział głównie członkinie kół gospodyń wiejskich, ale także inne mieszkanki z terenu gminy Lisia Góra.

Warsztaty poprowadziła Aneta Woźniak posiadająca znakomitą wiedzę na temat wykorzystywana ziół w codziennym życiu, a przede wszystkim w kuchni. Na zakończenie prowadząca opowiedziała o ciekawostkach dotyczących przygotowanych potraw, dzięki temu wszyscy uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę i zasięgnąć porad kulinarnych. Nie zabrakło również degustacji dań przygotowanych przez każdą grupę.

Ponad trzygodzinne spotkanie zakończyło się wymianą przepisów i zdobyciem nowych doświadczeń.

Warsztaty te były drugim etapem cyklu spotkań. W pierwszym, który odbył się w marcu uczestnicy zdobyli wiedzę teoretyczną.

- Pragniemy podziękować członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Brniu za okazaną życzliwość i pomoc w przygotowaniu warsztatów – podkreślają organizatorzy.

Inf. UG Lisia Góra

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.