niedziela, 14 kwiecień 2019 18:42

Tarnów: Będzie remont ul. Krakowskiej

Napisała

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wyremontuje odcinek ulicy Krakowskiej między ulicami Przemysłową i Warsztatową.

- Zdajemy sobie sprawę, że przejazd tą częścią ulicy Krakowskiej jest mało komfortowy, stąd decyzja o przeprowadzeniu prac - podkreśla Tomasz Mróz, kierownik działu remontów i inwestycji ZDiK. Remont ma kosztować około czterech milionów złotych. ZDiK wnioskuje o dofinansowanie połowy tej kwoty.

Ulica Krakowska na tym odcinku jest drogą powiatową, dlatego ZDiK wystąpił o dofinansowanie planowanych prac do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a termin ich rozpoczęcia jest uzależniony od decyzji w tej sprawie. - To istotne, bo zmniejszenie obciążenia miejskiego budżetu umożliwi realizację kolejnych inwestycji – mówi Tomasz Mróz.

Prace mają być prowadzone na odcinku o długości 440 metrów. Rozpoczną się na wysokości skrzyżowania Krakowskiej z ulicą Przemysłową, a zakończą na skrzyżowaniu z Warsztatową i Zakładową, w miejscu, w którym ma powstać rondo. Nawierzchnia jezdni na całej jej szerokości zostanie wymieniona na nową, wyremontowane zostaną też chodniki po obu stronach ulicy będą wyremontowane. Na początku kwietnia na ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z Przemysłową drogowcy przez kilka godzin prowadzili doraźną naprawę zniszczonej nawierzchni, aby poprawić warunki jazdy.

Inf i foto: (dm)/UM Tarnów

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.