środa, 15 maj 2019 15:02

Kąśna D.: Piotr Gliński w Centrum Paderewskiego

Napisała

W Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej (gm. Ciężkowice) 13 maja wizytę złożył Wiceprezes Rady Ministrów prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Premier Gliński zapoznał się ze zmianami jakie zaszły w tej instytucji, dzięki wsparciu udzielanemu Centrum przez Ministerstwo. Przypomnijmy, iż od marca 2017 roku placówka ta znajduje się na liście instytucji współprowadzonych przez MKiDN.

Premier prof. dr hab. Piotr Gliński pozytywnie ocenił całokształt zmian jakie zaszły w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. - Jestem pod wrażeniem, że w stosunkowo krótkim czasie udało się tak wiele dokonać - mówił Premier Gliński. - Udało się zwielokrotnić potencjał artystyczny Centrum, ale i również zainwestować w infrastrukturę - podkreślił.

Z Premierem Piotrem Glińskim w Kąśnej Dolnej spotkali się przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnowskiego - Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach. - Jesteśmy wdzięczni Panu Premierowi za wsparcie jakie Ministerstwo udziela naszej instytucji kultury - podkreśla Starosta Roman Łucarz. - Mogę z całą świadomością stwierdzić, że dobrze wykorzystaliśmy te środki, które Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazuje Centrum.

Dyrektor Centrum Paderewskiego, Łukasz Gaj, zaprezentował Premierowi spektrum zmian jakie zaszły w tej instytucji na przestrzeni dwóch ostatnich lat. - Dla Centrum jest to przejście na zupełnie inny, nieosiągalny wcześniej poziom działalności - podkreślił Dyrektor Gaj.

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej znajduje się na liście instytucji współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od marca 2017 roku. - Umowa ta została podpisana na trzy lata, i kończy się w bieżącym roku. Widzimy jednak, iż Pan Premier bardzo pozytywnie ocenia naszą pracę oraz wykorzystanie środków, dzięki czemu wierzę, iż umowa na współprowadzenie Centrum przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostanie przedłużona - dodaje Starosta Tarnowski.

Na zakończenie wizyty w Kąśnej Dolnej Premier Gliński wpisał się do księgi pamiątkowej Centrum.

inf. i foto: Powiat Tarnowski

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.